Günlük para girişi ve çıkışı olan hisseler

Para girişi olan hisseler yatırımcılar tarafından sürekli olarak araştırılıyor. Günlük olarak para girişi olan hisseler hakkında araştırma yapan yatırımcılar hisse seçimlerini de bu hisselere göre yapıyor. Hisseler seans sonuna kadar işleme açık olup, kapanışa kadar para girişi ve çıkışı yaşamaktadırlar. Bir çok yatırımcı tarafından para girişi olan hisseler ve para çıkışı olan hisseler günlük ve güncel olarak merak edilmektedir.

Para Girişi ve Çıkışı Olan Hisseler Nasıl Yorumlanır?

  • Hisse yükselirken para girişi varsa olumlu, yükselen hareket devam edebilir.
  • Hisse yükselirken para çıkışı varsa olumsuz, hisse direnç/dönüş seviyelerine yakın olabilir.
  • Hisse düşerken para girişi varsa olumlu, hisse destek/dip seviyelerine yakın olabilir.
  • Hisse düşerken para çıkışı varsa olumsuz, hissede düşen hareket devam edebilir.
  • Hissenin yatay hareketinde para girişi varsa olumlu, hisse toplanıyor olabilir.
  • Hissenin yatay hareketinde para çıkışı varsa olumsuz, hissede mal çıkışı/dağıtım sürüyor olabilir.

Güncelleme tarihi : 12.01.2022 Çarşamba

Not: Sıralama ilk 10 kurum bazlı olarak hazırlanmaktadır.
Günlük para girişi olan hisseler:

Günlük para çıkışı olan hisseler:

Kaynak: Matriks

Yatırımcılar, hisse senedi almadan önce para girişi ve çıkışı olan hisseler hakkında araştırmalar yapıyor. Bu analiz, hisse senetlerinin trendleri hakkında bilgi vermektedir. Yükseliş esnasında hissede para girişi oluyorsa yükselişin devam edeceğini, düşüş esnasında hissede para çıkışı oluyorsa düşüşün sonlanacağını belirten bu analizler, yatırım yapılan hisse senetlerinin kaderine etki edebiliyor. Bu yüzden yatırımcıların daha sağlıklı işlem yapabilmesi için bu tabloları takip etmesi maruz kalınan riski en az seviyeye indirebilir.

Yukarıda vermiş olduğumuz tablo ve bilgiler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Lütfen yatırım yapmadan önce yatırım danışmanınıza veya bağlı olduğunuz aracı kurumunuza danışınız. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan ve hiçbir şekilde yönlendirici nitelikte olmayan içerik, yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.