DOLAR

17,2962

0.44%
EURO

17,6825

0.69%
ALTIN(gr)

968,71

0,64%
BİST 100

2412.03

0,64%
Erdemir: HRC fiyatlarında ki düşüş karlılığı etkileyen tek faktör değil

Erdemir: HRC fiyatlarında ki düşüş karlılığı etkileyen tek faktör değil

Erdemir Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü, son gelişmelere dair yöneltilen soruları cevapladı.

ABONE OL
14 Haziran 2022 14:44
Erdemir: HRC fiyatlarında ki düşüş karlılığı etkileyen tek faktör değil
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul endeksi Demir Çelik hisseleri öncülüğünde düşerken Borsacıdan yetkilileri Erdemir Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü ile iletişime geçerek şirket hakkında ki son gelişmelere yönelik sorular yöneltti.

HRC fiyatlarında ki düşüş karlılığı etkileyen tek faktör değil

Son günlerde HRC fiyatlarında yaşanan düşüşten dolayı Erdemir Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü’ne yöneltilen “HRC fiyatlarında son zamanlarda yaşanan düşüşler sizi nasıl etkiliyor?” sorusuna yetkililer HRC fiyatlarında yaşanan düşüşlerin gelirleri azaltıcı etkisi olduğunu beyan ederek “HRC fiyatlarında yaşanan düşüş trendi gelirleri azaltıcı etki yaratmakla birlikte, karlılığa etki eden tek unsur değildir.” açıklamasında bulundu.

Küresel piyasalarda resesyon endişesinin hakim olduğu belirtilerek bu durumun satış ve üretime nasıl etki edeceğine dair sorulan soruya ise şirket bünyesinde Kurumsal Risk Yönetimi Müdürlüğü’nün yer aldığı ve gerekli analizlerin yapıldığı belirtildi.

Hisse fiyatı arz ve talebe göre belirleniyor

Erdemir Yatırımcı İlişkileri Direktörlüğü hisse senedi fiyatlarında yaşanan düşüşle ilgili de açıklamalarda bulundu.

Borsa İstanbul’da işlem gören şirket hisselerinin arz ve talebe göre fiyatının belirlendiği ve EREGL hisselerinin “sürekli müzayede işlem yöntemi“ ile işlem görmekte olduğu belirtilerek hisse fiyatına ilişkin bir öngörüde bulunulmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

Borsa İstanbul haberleri, son dakika haberleri, borsa haberleri, şirket haberleri, ekonomi haberleri, sektör haberleri, şirket analizleri, bilanço analizleri, hisse analizleri ve hisse grafikleri yalnızca www.borsacidan.com‘da!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP