Ziraat Yatırım’dan 4 hisse için tavsiye

Ziraat Yatırım’dan 4 hisse için tavsiye

ABONE OL
25 Şubat 2022 21:00
Ziraat Yatırım’dan 4 hisse için tavsiye
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Yatırım, Borsa İstanbul’un en çalkantılı anlarında 4 şirket hissesi için tavsiyede bulundu. Turkcell, Tekfen Holding, Akçansa Çimento ve Çimsa Çimento şirket hisseleri için hedef fiyat değişikliği yapan Ziraat Yatırım, şirketlerin bilançolarını da değerlendirdi.

TURKCELL (TCELL)

Kurum, Turkcell’in hedef hisse fiyatını, piyasa çarpanlarındaki değişikliklere bağlı olarak, 22,50TL’den 25,00TL‘ye yükseltti ve daha önceki “AL” önerisini korudu. Ziraat Yatırım, Turkcell’in bilançolarını şu şekilde değerlendirdi:

“2021 yılı 4. çeyreğe ait ana ortaklık net dönem karı 1.385mn TL ile hem 747mn TL’lik beklentimizin hem de 707mn TL olan piyasa beklentisinin üzerinde gerçekleşmiştir. Tahminimizdeki sapmada vergi gideri beklentimize karşın, vergi geliri kaydedilmesi etkili olmuştur. 4Ç2020’de şirketin ana ortaklık net dönem karı 1.302mn TL idi.”

Turkcell bilanço değerlendirme ve hedef fiyat raporu için tıklayınız..

TEKFEN HOLDİNG (TKFEN)

Kurumun hedef fiyatını güncellediği bir başka şirket olan Tekfen Holding, 4Ç2021’de 353,3mn TL ana ortaklık net dönem zararı açıklayarak piyasanın beklentilerini karşılayamadı. Ziraat Yatırım, Tekfen Holding için şu açıklamada bulundu:

“Tekfen Holding’in hedef hisse fiyatını, özellikle kurlardaki yüksek artışlar kaynaklı tahminlerimizdeki güncellemeler ve piyasa çarpanlarındaki değişikliklere bağlı olarak 22,30TL’den 28,15TL’ye yükseltiyoruz. Diğer taraftan, daha önceki  “AL” önerimizi ise potansiyeline karşın artan jeopolitik riskler ve belirsizliklere bağlı olarak, “EKLE” olarak değiştiriyoruz.”

Tekfen Holding raporu için tıklayınız…

AKÇANSA ÇİMENTO (AKCNS)

Ziraat Yatırım’ın hedef fiyat güncellemesine gittiği diğer şirket 2021’de yıllık satışlarını %51.7 artıran Akçansa oldu. Kurum, Akçansa için hedef fiyatı 21.40 TL’ye yükselterek şu ifadeleri kullandı:

“Akçansa’nın hedef piyasa değerini, risksiz faiz oranının %17’den %21 seviyesine yükseltilmesine karşın, tahminlerde yapmış olduğumuz revizyonlar ve piyasa çarpanlarındaki güncellemelere bağlı olarak 3.768mn TL’den 4.097mn TL‘ye yükseltirken, hedef hisse fiyatını 19,68TL’den 21,40TL‘ye revize ediyoruz. Akçansa, güncellediğimiz hedef hisse fiyatımıza göre %27,2 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle, Akçansa ile ilgili daha önceki  “EKLE” önerimizi “AL” olarak değiştiriyoruz.”

Akçansa raporu için tıklayınız..

ÇİMSA ÇİMENTO (CIMSA)

Ziraat Yatırım’ın Akçansa ile birlikte güncellemeye gittiği bir diğer çimento şirketi Çimsa oldu. %25 yükseliş potansiyeli öngörülen Çimsa için ise şu ifadeler kullanıldı:

“Çimsa’nın hedef hisse fiyatını, risksiz faiz oranının %17’den %21 seviyesine yükseltilmesine karşın, tahminlerde yapmış olduğumuz revizyonlar ve piyasa çarpanlarındaki güncellemelere bağlı olarak 31,60TL’den 41,46TL‘ye yükseltiyoruz. Çimsa, güncellediğimiz hedef hisse fiyatımıza göre %25 oranında iskontolu işlem görmektedir. Bu nedenle, Çimsa ile ilgili daha önceki  “TUT” önerimizi “AL” olarak değiştiriyoruz.”

Çimsa raporu için tıklayınız…

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.