>
>
BIMAS hedef fiyat raporu: Yüzde 45 yükseliş öngörüldü!

BIMAS hedef fiyat raporu: Yüzde 45 yükseliş öngörüldü!

ABONE OL
4 Ocak 2022 20:23
BIMAS hedef fiyat raporu: Yüzde 45 yükseliş öngörüldü!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Borsa İstanbul’un günü bitirmesiyle birlikte İş Yatırım tarafından Migros hedef fiyat güncellemesi ile birlikte Bim (BIMAS) hisseleri içinde fiyat güncellemesi yapıldı. İş Yatırım tarafından yayımlanan BIMAS hedef fiyat raporunda daha önce verilen 90 TL hedef fiyat 93.5 TL’ye yükseltildi. Kurum, BIMAS hisseleri için %45 yükselme potansiyeli öngörüyor.

İşte İş Yatırım tarafından hazırlanan BIMAS hedef fiyat raporu:

Hedef fiyat değişikliği ile AL tavsiyemizi yineliyoruz

BIMAS için hedef fiyatımızı 90TL’den 93.5TL’ye yükseltiyor ve yeni hedef değerimiz %45 yukarı potansiyele işaret ettiğinden, hisse için AL tavsiyemizi yineliyoruz. Hisse 2022T 5.3x FD/FAVÖK çarpanı ile global benzer şirket çarpan medyanına kıyasla yaklaşık %30 iskontolu işlem görmektedir. Bim’in operasyonel nakit akışını, istikrarlı ciro büyümesini, güçlü bilançosunu, sürdürülebilir marjlarını ve iyileşen işletme sermayesini beğeniyoruz. Gıda perakende sektöründe artan rekabete rağmen, şirketin kanıtlanmış iş modeli ve güçlü yönetim geçmişi sayesinde rekabetten benzer şirketlere oranla daha az etkileneceğini düşünüyoruz.

Çeşitlilikle sağlanan büyüme

File markası ile indirimli süpermarket konseptini tanıtan ve File çatısı altında on-line alışveriş platformunu devreye sokan Bim’in süpermarket segmentinde de büyümeye devam edeceğini tahmin ediyoruz. Bu bağlamda, şirketin yeni depo ve mağaza açılışları ile File tarafında hızlı ve agresif bir büyümeden ziyade sağlam ve sürdürülebilir bir operasyonel büyümeyi ön planda tuttuğuna inanıyoruz. Yönetimin uluslararası operasyonlarda stratejik ortaklıklara ve yeni mağaza açılışlarına giderek yerelleşme stratejisini de olumlu karşılıyoruz. Yüksek enflasyon ve döviz kurlarındaki oynaklığın, 2022’de operasyonel marjları baskılayacağını düşünüyoruz. Öyle ki, tahminlerimiz 2022 yılında FAVÖK marjında önceki yıla oranla 50 baz puanlık bir daralmaya işaret ediyor. Yine de, yıl sonunda Şirket’in tüm yıl için %20-25 bandında olan büyüme öngörüsünün üst bandına ulaşılacağını tahmin ediyoruz Asgari ücretteki %50’lik artış, harcanabilir gelirdeki iyileşme yoluyla büyümeyi desteklerken, diğer yandan artan personel maliyetleri yoluyla marjları baskılıyor.

Potansiyel Katalizörler ve Riskler: Devam eden hisse geri alımları, hisseye olan güveni artırabileceği ve aşağı yönlü riskleri sınırlayabileceği için hisse performansını etkileyecek ana katalizördür. Mağaza açılışlarına getirilebilecek olası sınırlamalar ve cezalarsa tahminlerimiz ve değerlememiz için en önemli risk faktörleridir. Şirketin Rekabet Kurumu’nun vermiş olduğu ceza için %25 erken ödeme indirimi dahil yaklaşık 719 milyon TL’lik ödemesini değerlememize şimdiden yansıttık. Şirketin ceza ile ilgili yapmış olduğu temyiz başvurusunun, şirket lehine sonuçlanması ve mahkemenin cezayı iptal etmesi değerlememiz için yukarı yönlü bir risk oluşturmaktadır.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayınız.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.