DOLAR

13,5246

-0.46%
EURO

15,4809

-0.99%
ALTIN(gr)

789,91

-0,67%
BİST 100

%
>
>
Ripple (XRP) davası ne olacak? XRP yorum ve analiz!

Ripple (XRP) davası ne olacak? XRP yorum ve analiz!

ABONE OL
3 Ocak 2022 22:49
Ripple (XRP) davası ne olacak? XRP yorum ve analiz!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para topluluğu tarafından yakından takip edilen Ripple XRP davası ne olacak? Ripple XRP yükselecek mi? SEC davası bitti mi? İşte tüm detaylar..

2021, kripto topluluğu için, özellikle de SEC ve Ripple davasının bu son 12 ay boyunca birkaç acı tatlı dönüşler aldığı göz önüne alındığında, XRP sahipleri için hareketli bir yıldı. Bir yandan XRP topluluğu, SEC’in beyaz yalanları ve önyargıları tarafından ağırlaştırılırken, diğer yandan topluluk küresel destek gördü ve sonunda Ripple XRP davası merkezi olmayan sektördeki en tarihi davalardan biri haline getirdi. XRP davasındaki bir sonraki güncelleme, davada Uzman keşfi için uzatılmış son tarih olduğu için en geç 19 Ocak 2022’ye kadar gelecek.

DPP’nin değişen kapsamı, davayı SEC’in lehine çevirdi

Tüm kripto topluluğu yaklaşan duruşmaları beklerken, dava daha fazla ilgili davanın dahil edilmesiyle kök saldı. Örneğin , Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi v. EPA (NRDC) davasında İkinci Devre’nin kararı üzerine XRP davası için Müzakereci Süreç Ayrıcalığının (DPP) kapsamı değişti . NRDC davasının kararı, DPP’nin kapsamını yeniden yapılandırdı ve özellikle kamera incelemesine sunulan belgeler üzerinde XRP davasını SEC lehine daha da çekti.

NRDC kararından sonra SEC, özellikle kamera içi inceleme belgelerine atıfta bulunarak, DPP kapsamında koruma talep etmek için kayıtlarını “tek, ayrı bir karara” bağlamanın zorunlu olmadığını savundu. Bunun yerine, SEC, belirli bir kararla sınırlamak yerine, kayıtların ilgili olduğu daha geniş bir “karar verme süreci” belirleme hakkına sahipti. Bu, XRP topluluğunun umudunu yitirmesine neden olurken, SEC aleyhine açılan başka bir dava, XRP’nin davadaki üstünlüğünü geri aldı.

FOIA uyumlu, SEC’in iddia edilen yasa dışı piyasa manipülasyonunu açığa çıkarabilir

Bu ayın başlarında, kar amacı gütmeyen kuruluş Empower Oversight , Ether ve Bitcoin’i artırmak için potansiyel olarak yasa dışı piyasa manipülasyonu ile ilgili olarak SEC’e karşı bir Bilgi Özgürlüğü Yasası (FOIA) şikayetinde bulundu ve bir dava ile XRP fiyatını düşürdü.

SEC’in önyargısı ve Ether’in katlanarak artan fiyat artışındaki yasadışı rolü olduğu iddiası, kripto topluluğu için yaygın bir haber. Ancak, SEC aleyhindeki en son FOIA Şikayeti, mahkemeye, komisyonun uzun süredir devam eden piyasa manipülasyonları hakkında en azından aktif soruşturmaya başlaması için önemli kanıtlar sundu.

SEC’in kronolojik izini ve eski SEC Başkanı Jay Clayton, SEC Uygulama Birimi’nin eski lideri Marc Berger ve tartışmalı William Hinman gibi ünlü isimler de dahil olmak üzere yetkilinin yasadışı eylemleri olduğu bildirildi. Bu FOIA vakasının daha fazla ortaya çıkması, Ripple’ı bir galibiyete ve sonunda ücretsiz XRP’ye götürebilir.

XRP, 2022’de önemli bir artış görebilir

XRP haksız düzenleyici baskıyla karşı karşıya kalmış olabilir, ancak token buna rağmen 2021 boyunca büyümeye devam etti ve bu tam olarak XRP’nin 2022’de izlemeyi hedeflediği trend. 2021’in son ayında çoğu token XRP dahil olmak üzere kısa bir ayı yaşadı. Bununla birlikte, XRP’nin grafiği, yeni yıla giren Ripple madeni para için bir yükseliş dönüşü başlatabilecek bir fincan ve tutamak deseni gösterdi. Ayrıca, Ripple XRP davasını kazanırsa, kripto paranın fiyatı çift hanelere bile ulaşabilir. Dolayısıyla topluluk, 2022’ye Ripple ve XRP’ye tamamen umut ve güvenle giriyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.