DOLAR

13,5246

-0.46%
EURO

15,4809

-0.99%
ALTIN(gr)

789,91

-0,67%
BİST 100

%
>
>
Eneftio nedir? Eneftio nasıl kullanılır, ne işe yarar?

Eneftio nedir? Eneftio nasıl kullanılır, ne işe yarar?

ABONE OL
2 Ocak 2022 16:47
Eneftio nedir? Eneftio nasıl kullanılır, ne işe yarar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsmini muhabirlikten itibaren duyduğumuz ve TV 8 girişimi ile birlikte hemen hemen herkesin tanıdığı Acun Ilıcalı tarafından tanıtılan yeni NFT platformu Eneftio nedir?

Non-fungible token (değiştirilmesi mümkün olmayan dijital varlık) anlamına gelen NFT’ler, blok zinciriyle korunuyor. Ayrıca depolanan benzersiz varlıkların (fotoğraf, video, tweet gibi) dijital olarak sertifikalandırılması anlamına da geliyor.

Eneftio nedir?

Girişimci olarak ülkemizde çoğu alanda örnek verilen ünlü girişimci Acun Ilıcalı, yeni NFT platformu Eneftio’yu tanıttı. Kendi NFT platformunu kuran Ilıcalı’nın açıklamalarına göre “eneftio.com” ismi verilen bu platform, Polygon (MATIC) altyapısını kullanıyor. Projenin websitesine girdiğimiz de karşımıza çıkan “Eneftio nedir, ne işe yarar?” bilgi kutucuğunda “Eneftio, üyelerine NFT keşfetme, alma, satma ve üretme imkanı sunan global bir pazar yeridir.” olarak tanımlanmaktadır. Ayrıca söylemeden geçmeyelim. Daha pazar altyapısının yeni yeni düzene girdiği NFT platformunun Metaverse alanına yönelik hedefleri olduğu da gözlemlendi. Projenin Acun World Prodüksiyon Anonim Şirketi’ne ait olduğunu da belirtelim.

Tanıtımda Acun Ilıcalı tarafından Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dil seçeneği olan Eneftio platformunda ilk NFT koleksiyonunun uzun yıllardır yayınlanmakta olan televizyon programı Survivor’dan olacağı belirtildi. Ayrıca Eneftio platformunda banka ve kredi kartları yardımıyla TL ile de alışveriş yapılabiliyor.

Metaverse teknolojisine göz kırptı

Proje websitesinde hakkımızda kısmında verilen bilgiler arasında “Ana ortağımız olan Acun Medya’nın eğlence, medya ve oyun sektörlerindeki global tecrübesini, blokzincir teknolojisinin yarattığı fırsatlarla birleştiriyoruz. Oyun ve Eğlence alanındaki çalışmalarımızı interaktif uygulamalarla zenginleştirdik. Bu yolculuğun kullanıcılarımızı götüreceği yer, blokzincir dünyasının yeni rüyası Metaverse.” ifadelerinin yer alması Metaverse teknolojisine karşı duyarsız kalınmayacağı vurgulandı.

“Siber güvenlik işimizin ayrılmaz bir parçası”

Projenin hakkımızda kısmında “Global pazarda oyuncu olmak güvenilir olmakla mümkün. Biz kullanıcı odaklı yaklaşıma sahip bir yüksek teknoloji şirketiyiz. Türkiye’de ve dünyada tüm faaliyet bölgelerimizde ilgili yasal düzenlemelere tam uyumluyuz. Siber güvenlik ise işimizin ayrılmaz bir parçası ve bu alanda en iyi profesyonellere sahibiz. Ayrıca kurumsal yönetim ilkelerinin gerektirdiği tüm risk yönetimi uygulamaları, iş süreçlerimizin ayrılmaz parçası.” ifadelerine yer verildi.

İşte Eneftio.com’da yer alan hakkımızda yazısı:

“Hakkımızda

Eneftio, global bir NFT pazar yeri.

2021 yılının yükselen değeri NFT, Blokzincir teknolojisinin yüksek işlem maliyetleri sebebiyle geniş halk kitlelerine ulaşamadı. Eneftio olarak, son teknoloji çözümlerini kullanarak bu işlem maaliyetlerini en düşük seviyelere indirdik. Böylelikle geniş halk kitlelerini önce Türkiye’de sonra tüm dünyada NFT ile buluşturmayı hedefliyoruz.

Global pazarda oyuncu olmak güvenilir olmakla mümkün. Biz kullanıcı odaklı yaklaşıma sahip bir yüksek teknoloji şirketiyiz. Türkiye’de ve dünyada tüm faaliyet bölgelerimizde ilgili yasal düzenlemelere tam uyumluyuz. Siber güvenlik ise işimizin ayrılmaz bir parçası ve bu alanda en iyi profesyonellere sahibiz. Ayrıca kurumsal yönetim ilkelerinin gerektirdiği tüm risk yönetimi uygulamaları, iş süreçlerimizin ayrılmaz parçası.

Ana ortağımız olan Acun Medya’nın eğlence, medya ve oyun sektörlerindeki global tecrübesini, blokzincir teknolojisinin yarattığı fırsatlarla birleştiriyoruz. Oyun ve Eğlence alanındaki çalışmalarımızı interaktif uygulamalarla zenginleştirdik. Bu yolculuğun kullanıcılarımızı götüreceği yer, blokzincir dünyasının yeni rüyası Metaverse.

NFT pazar yerinin ekonomisi kullanıcılarımız için önemli olduğunu biliyoruz. Bu bağlamda, eneftio.com NFT pazar yerinde satılan NFT varlıkların değerinin artması ve işlem hacminin likidite yaratacak seviyede olması temel amaçlarımızdan biri.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülkelerde digital sanat, moda ve oyun sektörlerinin önemli figürlerini kullanıcılarımızla buluşturmak istiyoruz ve bu sektörleri Türkiye’de ve tüm dünyada destekliyoruz.

Blokzincir teknolojisi ile kullanıcılarımız için değer yaratmaya devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Eneftio ekibi”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.