DOLAR

13,5246

-0.46%
EURO

15,4809

-0.99%
ALTIN(gr)

789,91

-0,67%
BİST 100

%
>
>
Amp Coin projesi nedir? Amp Coin geleceği var mı?

Amp Coin projesi nedir? Amp Coin geleceği var mı?

Kısa bir süre önce yerli kripto para platformu BtcTurk Pro tarafından listelenmeye başlanan Amp Coin projesi nedir?

ABONE OL
2 Ocak 2022 16:13
Amp Coin projesi nedir? Amp Coin geleceği var mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçtiğimiz günlerde BtcTurk Pro tarafından listelenen Amp Coin projesi nedir? Yeni listelenen ve yatırımcılar tarafından merak edilen Amp Coin projesi nedir? Amp Coin geleceği var mı?

Yerli Kripto para platformu BtcTurk Pro tarafından listelenen Amp Coin bir çok yatırımcı tarafından merak ediliyor. Kripto paraların daha çok yaygınlaşması ile birlikte yatırımcılar gelecek vaad eden yatırım araçlarına yönleniyor. Özellikle son zamanlarda Metaverse coinleri ön plana çıkarken bir yandan da yerli kripto para platformu BtcTurk Pro tarafından listelenen Amp Coin merak ediliyor. Peki Amp Coin nedir, geleceği var mı? İşte tüm detaylar..

Amp Coin nedir?

Amp Coin, herhangi bir gerçek dünya uygulaması için hızlı ve verimli aktarımları kolaylaştırmak üzere tasarlanmış Flexa ödeme ağında ki evrensel bir teminat belirtecidir. Flexa, tüccarların kripto ödemelerini kabul etmesini kolaylaştıran bir kripto para ödeme ağıdır.

Amp, teminat olarak kullanıldığında her varlık hızlı ve güvenli bir değişim aracı haline gelir. Dijital varlıkları aktarırken hız ve güvenlik arasında doğal bir itme ve çekme vardır. Kripto para transferlerinde, alıcı ne kadar çok onay beklerse, işlem o kadar kalıcı olur. Bununla birlikte, hızın önemli olduğu ödemeler durumunda birkaç onay beklemek pratik olmayabilir. Hız ve güvenlik arasındaki bu doğal etkileşim, gerçek dünyada kripto para birimlerini kullanmayı zorlaştırdı.

Amp, varlık transferleri için teminat görevi görerek güvenlikten ödün vermeden hız sağlar. Temelde Amp, aktarımlar için evrensel bir temizleme katmanı haline gelir ve aksi takdirde kullanıma sunulmadan önce onayların beklenmesini gerektirecek varlıkların kilidini açar. Herhangi bir varlığı transferden hemen sonra kullanma yeteneği, herhangi bir varlığın dijital veya fiziksel, kripto para birimi veya Merkez Bankası Dijital Para Birimi’nden (CBDC) yararlanabileceği bir özelliktir.

Amp’yi benzersiz yapan maddelerden iki tanesini inceleyelim:

Teminat yöneticileri , çeşitli kullanım durumlarına uyacak şekilde özelleştirilebilen farklı kurallar ve özelliklerle oluşturulmuş emanet hesaplarına benzer . Etkin değer aktarımları veya emanet hizmetlerinin faydalı olabileceği uygulamalarda kullanmak üzere herkes, teminat olarak Amp ile bir teminat yöneticisi oluşturabilir.

Belirteç bölümleri, disk bölgelerinin ayrı ayrı yönetilebildiği geleneksel sabit disk bölümlerine benzer. Amp token sözleşmesindeki bölümler, farklı teminat yöneticilerinin aynı dijital adresle ilişkili ayrı, farklı alanlarda kuralları uygulamasına izin verir. Bu, kullanıcıların gerçek anlamda akıllı bir sözleşmeye aktarmadan jetonları “bahse koymalarını” sağlar.

Ayrıca AMP, gerçek dünyada da kullanılabiliyor. İşte Amp Coin’in gerçek dünyada kullanım örnekleri.. 

Ödeme ağları için teminat: Flexa, dijital ödeme ağındaki satıcılara anında, dolandırıcılık içermeyen ödemeler sağlamak için Amp’i kullanır. Kullanılan varlık veya protokolden bağımsız olarak tüm ödemelerin gerçek zamanlı olarak ödenmesini sağlamak için Flexa stake Amp’i entegre eden uygulamalar . Herkes, ağda oluşturulan işlem ücretlerinden orantılı bir pay kazanmak için Amp’i stake edebilir. Küresel ödemeleri desteklemek için Amp’yi kullanmayla ilgili ayrıntılar için Stake Kılavuzunu ziyaret edin.

Bireyler için teminat: Kullanıcılar, örneğin bir borsada anında marj indirimi elde etmek için genellikle kendi varlık transferlerini teminat altına alabilir. Bu durumda kullanıcı, Amp’yi bir teminat yöneticisine atayabilir ve aşırı işlem ücretleri gerektirmeden başka bir varlığı devredebilir. Borsa karşı tarafı, Amp, işlemin değerine karşı etkin bir şekilde emanet edildiğinden, dayanak varlığın hemen kullanılmasına izin verebilir.

DeFi platformları için teminat: Yeni DeFi platformları ve protokolleri sürekli olarak küresel finansı geliştiriyor ve birçoğu ürünlerine Amp ekliyor. Bu, Amp’in mevcut ve gelecekteki kullanımlarını daha da çeşitlendirdi ve teminat kalitesini etkin bir şekilde artırdı. Halihazırda Amp kullanan çok sayıda DeFi platformunu keşfedin

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.