DOLAR

13,5246

-0.46%
EURO

15,4809

-0.99%
ALTIN(gr)

789,91

-0,67%
BİST 100

%
>
>
Nibas hisse neden düşüyor? Nibas kimin? Nibas sahibi kim?

Nibas hisse neden düşüyor? Nibas kimin? Nibas sahibi kim?

ABONE OL
23 Aralık 2021 22:05
Nibas hisse neden düşüyor? Nibas kimin? Nibas sahibi kim?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hakkında bir çok haber yapılan ve yatırımcılarının çoğunun mağdur olduğu Niğde Beton A.Ş şirketi Nibas hisse neden düşüyor, Nibas kimin, Nibas sahibi kim? İşte tüm detaylar..

Borsa İstanbul’da belli başlı patron şirketleri volatil seyrediyor. Patronun istediği gibi hareket ve yön verilen bu hisselerde bir çok yatırımcı yüksek fiyatlardan mallandırılıyor ve mağdur durumda bırakılıyor. Öyle ki geçtiğimiz 2020 senesinde 5.90 TL olan Nibas hisseleri bir anda sert hareketlere maruz kalıyor ve 90.25 TL seviyesine kadar yükseliyor. Bu seviyelerde yatırımcılara yalan haber ve söylentiler yaydırılarak hisse pazarlanıyor. Böylelikle bir çok yatırımcı yüksek fiyattan aldığı hisse senediyle birlikte mağdur oluyor. Peki Nibas hisse neden düşüyor, Nibas kimin, Nibas sahibi kim?

Nibas hisseleri aynı zamanda Cemaş Döküm ve Işıklar Enerji’nin de sahibi olan Rıza Kutlu Işık’a ait. Kendisi Borsa İstanbul’da yaptığı spekülatif hareketlerle tanınıyor.

Nibas kimin, Nibas sahibi kim?

Rıza Kutlu Işık

Niğde Beton A.Ş Niğbaş (Nibas) şirketinin sahibi olan Rıza Kutlu Işık, Bartın 1963 doğumludur. 1981 yılında Northfield Mount Hermon School (Amerika) Lisesinden 1985 yılında da Boğaziçi üniversitesi ekonomi bölümünden mezun olmuştur. 1983 yılında girdiği Işıklar Holding Yönetim Kuruluna 1990 yılında başkan olmuş ve 1990 yılında itibaren Işıklar Holding’e bağlı, tüm grup şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir. TİSK Mikro Cerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı mütevelli heyet başkanlığı ve Kağıt İşveren Sendikası yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte olan Rıza Kutlu Işık aynı zamanda TİSK yönetim kurulu üyesidir.

Nibas ne iş yapar?

Sektöründe 48 yıldır faaliyet gösteren NİĞBAŞ, 1969 yılında ÇİMHOL ve İLLER BANKASI ortaklığı ile beton direk üretimi amacıyla kurulmuş ve günümüze kadar prefabrike beton ürünler ve betonarme yapı elemanları üretimlerini de faaliyet alanlarına dahil ederek teknoloji ile bütünleşen entegre bir tesis haline gelmiştir.

NİĞBAŞ 63.000 m2 arazi üzerine kurulu, 13.200 m2 kapalı alana sahip entegre bir tesiste, kalifiye işgücü ve teknik kadrosu ile; enerji nakil hatları, şehir şebekeleri ve aydınlatma amaçlı beton direk ve traversler, prefabrike betonarme yapı elemanları, beton bordür, parke taşları, çit direkleri ile öngerilmeli köprü kirişleri ve hazır beton üretimleri yapmaktadır.

1993 yılında IŞIKLAR HOLDİNG bünyesine katılan NİĞBAŞ, aynı zamanda; enerji nakil hatları ve şehir şebekeleri, organize sanayi bölgeleri alt ve üst yapıları, askeri tesisler, endüstriyel tesisler, eğitim ve spor amaçlı binalar, hava alanları gibi inşaat ve taahhüt işlerini ” kendi ürettiği ürünleri de kullanarak yapmaktadır.

NİĞBAŞ, uzman proje kadrosuyla taahhüt edilen işlerin projelerini, kendi ekip ve ekipmanıyla; ürettiği ürünlerin şantiyede montajını da yapmaktadır.

Borsa İstanbul haberleri, son dakika haberleri, borsa haberleri, şirket haberleri, ekonomi haberleri, sektör haberleri, şirket analizleri, bilanço analizleri, hisse analizleri ve hisse grafikleri yalnızca www.borsacidan.com‘da!

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.