DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
STERLIN 12,77201.31%
ALTIN 525,89-0,78
BIST 1.409,56-0,15%
BITCOIN 5728718,45%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

05 44

İMSAK'A KALAN SÜRE

Sicili Bozuk Kişiye Kredi Çıkar Mı ?

Sicili Bozuk Kişiye Kredi Çıkar Mı ?

Bilindiği üzere kredi notları, bireyin geçmiş süreçler içerisindeki kredi kartı harcamaları, kredi kartının düzenli veya düzensiz ödemeleri, yasal takip süreci, kredi ödemeleri vb. durumlar neticesinde ortaya çıkmaktadır. Yazımızın devamında sicili bozuk olana kredi çıkar mı sorusuna cevap verdik.

ABONE OL
31 Temmuz 2021 19:26
Sicili Bozuk Kişiye Kredi Çıkar Mı ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere kredi notları, bireyin geçmiş süreçler içerisindeki kredi kartı harcamaları, kredi kartının düzenli veya düzensiz ödemeleri, yasal takip süreci, kredi ödemeleri vb. durumlar neticesinde ortaya çıkmaktadır. Yazımızın devamında sicili bozuk olana kredi çıkar mı sorusuna cevap verdik.

Bankalar aracılığı ile kredi alabilmek için sahip olunan kredi notunun son derece yüksek olması gerekmektedir. Bilindiği üzere kredi notları, bireyin geçmiş süreçler içerisindeki kredi kartı harcamaları, kredi kartının düzenli veya düzensiz ödemeleri, yasal takip süreci, kredi ödemeleri vb. durumlar neticesinde ortaya çıkmaktadır. Ödemelerini düzenli ve yüksek yapan bireyler, bankaların sunduğu kredi hizmetlerinden herhangi bir sorun olmadan yararlanabilmektedir. Fakat kredi notu belirli sorunlardan dolayı düşük olan vatandaşlar, bankalar ile ileriye dönük çalışmalarda sorun yaşamaktadır.

Sicilim Bozuk Hangi Banka Kredi Verir gibi bir sorunuz varsa 3 bankayı takip etmeniz ve bu bankalar ile görüşmeler yaparak bilgi almanız gerekmektedir. Piyasada yer alan Finansbank, Denizbank ve ING Bank gibi bankalar, kredi sicili bozuk olan vatandaşlara kredi vermesi ile ön plana çıkmışlardır. Öyle ki bu bankalar kredi notuna değil de, bireyin sahip olduğu aylık düzenli gelirine ve ekstra kredi ödemesi olup olmadığına bakmaktadır. Aktif olarak düzenli gelirin olduğunu raporlar halinde sunan kişi, bu bankalardan herhangi bir sorun olmadan kredi alabilmektedir. Yalnız az önce de belirttiğimiz gibi, mutlaka aktif olarak sigortanızın devam etmesi, kredi borcunuzun olmaması ve düzenli gelir olması gerekmektedir.

Kredi Sicili Bozuk Ne Demektir?

Kredi sicili, KKB tarafından tutulan ve bireyin geçmişine dair kayıt altında tutulan notlardır. Kredi sicili bozuk olan bireyler, bankalar tarafından olumsuz olarak gözüken müşteri tipidir. Kredi sicilinin bozuk olmasını sağlayan bazı etkenler aşağıdaki gibidir.

  • Kredi kartının veya devam eden kredi ödemesinin düzensiz olması
  • Kredi kartı borcunun ödenmemesi ve devamında günlük faiz eklemesi
  • Yasal takip sürecinde banka hesaplarına bloke, araç çekme gibi özel durumların ortaya çıkması
  • Aktif olarak devam eden kredinin 2 ay veya devam eden süreç içerisinde ödenmemesi
  • Yasal takip sürecinde banka hesaplarına bloke, araç çekme gibi özel durumların ortaya çıkması
  • Kredi kartı veya kredi ödemelerinden ötürü, yasal takip sürecinin devreye girmesi

Yukarıda yazan durumlardan herhangi bir tanesinin olması sicilin kötüye gittiğinin göstergesidir. Sicilin düzelmesi de, yaklaşık 5 sene kadar sürmektedir. Bu tarz durumları yaşayan bireyler, Sicili Bozuk Olan Kredi Alabilir mi ve sicili bozuk olanlara kredi veren banka var mıdır tarzında sorular yöneltmektedir. Kredi sicili bozuk olan bireyler, özel şartları yerine getirirse bazı bankalardan kredi alabilmektedir.

Sicili Bozuk Olan Nasıl Kredi Alabilir?

Sicilin bozuk olmasına rağmen kredi almak için öncelikli olarak Finansbank, Denizbank ve ING Bankası’ının dışındaki tüm bankaların, detaylı olarak araştırılmış olması gerekmektedir. Bazı bankalar farklı koşullara bağlı olarak farklı düzenlemeleri aktif etmekte ve kampanyalar başlatmaktadır. Geliriniz var ve sigortanız herhangi bir sorun olmadan yatıyorsa kredi almak için tek bir başvuru sizler için yeterli olacaktır. Bankalara göre esnaflar, KOBİ adı altında geçer ve bankalar tarafından sevilen müşteri profilidir diyebiliriz. Esnafların kredi sicilinin bozuk olması durumunda kredi çekebilmesi için, gelirinin yüksek olması gerekmektedir. Çünkü bankalar işletmelere son derece değer vermektedir. Çoğu banka esnafların kredi çekebilmesi için bazı olanaklar sağlamaktadır ve kredi sicillerini geri plana atmaktadır. Bankalar için önemli olan, esnafın geliri ve işletmenin düzenli olarak aldığı gelirdir. Piyasada çoğu zaman Sicili Bozuk Olan Esnafa Faizsiz Kredi sloganıyla kampanyalar aktif edilmiş ve bankaların esnafa olan güveninin bir kez daha basa basa çizmiştir. Özet olarak bireysel olarak kredi çekmek için, sürekli bankaların aktif ettiği kampanyaları araştırmanızı öneriyoruz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.