DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
STERLIN 12,77201.31%
ALTIN 525,89-0,78
BIST 1.409,56-0,15%
BITCOIN 5769784,97%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

12 55

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Senetle Kredi Nedir Hangi Faktöring Şirketleri Verir ?

Senetle Kredi Nedir Hangi Faktöring Şirketleri Verir ?

Bankalardan kredi alamayan müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını giderebilmek için  senetle kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankalardan senet ile beraber kredi alabilmeniz mümkün değildir. Senet ile kredi alabilmenin faktöring şirketleri ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Haberimizin devamında bu şirketler hakkında bilgi verdik.

ABONE OL
31 Temmuz 2021 13:59
Senetle Kredi Nedir Hangi Faktöring Şirketleri Verir ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankalardan kredi alamayan müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını giderebilmek için  senetle kredi imkanı sağlamaktadırlar. Bankalardan senet ile beraber kredi alabilmeniz mümkün değildir. Senet ile kredi alabilmenin faktöring şirketleri ile bağlantı kurmanız gerekmektedir. Haberimizin devamında bu şirketler hakkında bilgi verdik.

Senetle kredi bankalardan kredi alamayan müşterilerin nakit ihtiyaçları için başvurdukları bir yöntemdir. Bankalardan senet karşılığında kredi almamız mümkün değildir. Senetle kredi alabilmemiz için BDDK onayını alan faktöring şirketleri ile bağlantı kurmamız gerekir.

Senetle Kredi Nedir?

Nakit ihtiyacı olan herkesin kredi başvurusu için ilk önceliği bankalardır. Bankalardan kredi başvurusu yaptığınız zaman banka politikalarına uygun olmazsanız kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanmaktadır. Bankalar kredi notunuza göre kredi vermektedirler. Eğer kredi notunuz düşükse kredi başvurunuz hep olumsuz sonuçlanacaktır. Kredi notu düşük olan vatandaşlar ise senet karşılığı kredi başvurusu arayışlarına girerler. Senetle kredi alabilmeniz için,  faktöring şirketlerine başvuru yapabilirsiniz. Faktöring şirketleri de tabi ki her önüne gelene senetle kredi vermemektedirler. Senetle kredi alabilmeniz için bu şirketlere teminat verebilmeniz önemlidir. Eğer teminat vereceğiniz bir mülkünüz yok ise senetle kredi alabilmeniz mümkün olmayacaktır.

Senetle Kredi Veren Faktöring Firmaları

Senetle krediyi veren firmalar faktöring firmalarıdır. Ülkemizde çokça faktöring firmaları bulunmaktadır. Bu firmalar Ankara, İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Antalya, Trabzon, Mardin, Samsun gibi illerde faaliyet göstermektedirler. Faktöring firmaları genelde senet kırmak için kullanılsa da senet karşılığı kredi veren faktöring firmaları da vardır. Bu firmalar BDDK’nın onayını alarak bu işlemleri yapmaktadırlar.

Kredi notu düşük olan vatandaşların tercih ettiği faktöring şirketlerinde kesinlikle teminat olmadan kredi verilmemektedir. Bu yüzden senetle kredi verilir diye faktöring şirketlerini aramanız doğru olmayacaktır. Faktöring şirketlerinden bazıları BDDK izni ile sadece teminat karşılığında kredi vermektedirler. Bu kredi limitleri de oldukça düşüktür. Yani sizi tatmin etmeyen rakamlarla karşılaşabilirsiniz.

Faktöring Şirketleri Ne İş Yaparlar? Kredi Verirler mi?

Faktörink olarak da bilinen faktöring hizmeti ülkemizde bir çok yerde hizmet vermektedir. Genellikle Kobilere ve Esnaflara kredi veren kuruluş olarak da bilinmektedir. Ayrıca faktöring şirketlerinden senet ve çek işlemlerinizi kırdırmak içinde kullanabilirsiniz. Kredi verme konusuna gelince faktöring şirketleri bireysel kredi vermemektedir. Öncelikle bir şirketiniz olmalı ve bir teminat göstererek faktöring şirketlerinden senet karşılığı kredi alabilirsiniz.

Faktöring firmalarının çalışma prensiplerine gelince, almak istediğiniz kredi miktarına göre teminat vermeniz gerekmektedir. Faktöring şirketlerine kredi başvurusu yaptığınızda evraklarınızı tamamladıktan sonra sizin için bekleme süresi başlayacaktır. Şirket sizin evraklarınızla alacağınız kredi miktarı hakkında çalışma yapıp istihbarat sonucunda size bilgi vereceklerdir. Kredi kullanacağınız faktöring firmaları hakkında bilmeniz gereken diğer bir konu ise, bankaların uyguladığı faiz oranları ile aynı olmamasıdır. Faktöring firmaları daha yüksek faiz uygulayacaklardır.

Faktöring firmalarından bozdurduğunuz çek ve senet işlemlerinde şirket sizden ayrıca yüklü miktarda komisyon alacaktır.

Senetle Kredi Veren Faktöring Firmaları Listesi

BDDK tarafından onaylanmış faktöring şirketlerinden senetle kredi başvurusu yapabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için aşağıda vereceğimiz faktöringlere şahsen giderek başvuru yapabilir, başvuruları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İşte sizlere faktöring şirketleri:

ABC Faktöring 0 216 999 77 77
Arena Faktöring 0 212 960 05 05
TEB Faktöring 444 83 23
Fiba Faktöring 0 212 385 14 00
Halk Faktöring 0 212 393 32 32
Garanti Faktöring 0 212 365 31 50
Tam Faktöring 444 36 69
MNG Faktöring 0 212 373 72 72
Şirinoğlu Faktöring 0 212 371 81 81
Deniz Faktöring 0 212 348 92 00
Yaşar Faktöring 444 77 77

Yukarıda vermiş olduğumuz faktöring şirketlerini arayarak senetle kredi hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta internet üzerinden senetle kredi verilir diye çıkan reklamlara güvenip kredi başvurusunda bulunmayınız. Sizden önden ücret isteyip, sonra telefonlara cevap vermeyeceklerdir. Kimse kimseye senetle para vermez. Lütfen senetle işlem yaparken çok dikkatli ve bilgili olmanız gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli
Tüm Yorumlar (1)


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.