DOLAR

18,6457

0.04%
EURO

19,5646

0.25%
ALTIN(gr)

1.065,10

0,37%
BİST 100

4827.04

0,37%
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredi alabilmek için kredi sicili ve kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Bankalardan kredi almak istiyorsanız ve kredi siciliniz bozuksa kredi almanız mümkün değildir. Haberimizin devamında kredi siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi veren bankaları öğrenebilirsiniz.

ABONE OL
29 Temmuz 2021 20:56
Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankalardan kredi alabilmek için kredi sicili ve kredi notunuzun iyi olması gerekmektedir. Bankalardan kredi almak istiyorsanız ve kredi siciliniz bozuksa kredi almanız mümkün değildir. Haberimizin devamında kredi siciliniz bozuk olmasına rağmen kredi veren bankaları öğrenebilirsiniz.

Bankalar kişilere kredi vermek istedikleri zaman kredi sicili ve kredi notu sorgulamasını yaptıktan sonra kredi limiti tanımlamaktadır. Eğer bankalardan kredi almak istiyorsanız ve kredi siciliniz bozuksa kredi almanız mümkün değildir. Yalnız bazı bankalar kendi belirlediği şartlar neticesinde kredi sicili bozuk olanlara kredi vermektedirler. Eğer sizde kredi siciliniz yüzünden nakit ihtiyacınızı kredi alarak kapatamıyorsanız yazımızı okuyarak hangi bankalara nasıl başvuru yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bankalar kredi sicili kötü olan kişileri kara listeye atarlar. Sizde eğer kara listedeyseniz bankalardan kredi ve ürünlerini kullanamazsınız. Kredi sicili kara listede olan kişiler genellikle banka kaynaklı icralık olmuş ve borçlarını düzensiz ödeyen kişilerdir. Kredi ve ya kredi kartı ödemelerinizi geç öderseniz ve ya 90 gün boyunca ödemezseniz bankalar tarafından kötü müşteri grubuna girersiniz. Kötü müşteri grubuna girdiğinizde size uyarı gelecek ve eğer borcunuzu ödememeye devam ederseniz icralık olacağınız söylenecektir. Eğer bu zaman zarfında siz borcunuzu ödemezseniz kredi ve ya kredi kartı borcunuz icraya düşecek ve sizde kırmızı kalem yemiş olacaksınız. Bu borcunuzu ödeyesiye kadar hiçbir banka size kredi ve ürünleri hizmetlerini sunmazlar. Ama bazı bankalar bazı şartları uyguladığınız zaman size kredi verebilmektedir. İsterseniz şimdi sizlere kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında bilgiler verelim.

Kara Listedeki Kişilere Kredi Veren Bankalar

Kara listedesiniz ve kredi almak istiyorsanız bazı bankalar sizin kredi notunuza göre kredi vermektedir. Yalnız burada belirtmek istediğimiz konulardan bir tanesi kredi sicilinizde hala açık takipli icra kaydınız varsa kesinlikle hiçbir bankadan kredi alamazsınız. Bu yüzden eğer icralık olduysanız bu borcu kapatarak, borcunuzu sistemden düşürmeniz gerekecektir. Bu şekilde özellikle emekli iseniz bankalardan kredi almanız daha kolay olacaktır. Emekli maaşınızı aldığınız bankaya kredi başvurusunda bulunarak tekrardan kredinizi alabilirsiniz. Ama eğer borcunuz hala açıksa bunu denemeye gerek yoktur. Çünkü kredi başvurunuz olumsuz sonuçlanacaktır.

Aktifbank Kredi Notu Düşüklere Kredi

Kredi siciliniz ve ya kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız size vereceğimiz bankalardan kredi başvurusu yaparak kredi alma işleminizi deneyebilirsiniz. Eğer borçlarınızı geç ödüyor ve bu sebepten dolayı kredi notunuz düşükse bazı bankalar size fırsat vererek nakit ihtiyacınızı karşılayabilirler. Bu bankalardan bir tanesi Aktifbank’tır. Aktifbank emekli ve çalışan kişilere ayrı ayrı kredi başvurusu seçeneği sunmaktadır. İlk öncelik olarak emekliler bu bankadan kredi alabilirler. Eğer emekli maaşınız PTT üzerinden alıyorsanız ve kredi notunuz düşük diye hiçbir bankadan kredi alamıyorsanız 50 bin liraya kadar PTT şubelerinden Aktifbank PTT kredisine başvuru yapabilirsiniz. Krediniz onaylandığı gibi kullanacak ve hesabınıza yatacaktır. Ayrıca emekli olmayan ve kredi notu düşük olan kişilere de n-kolay kredi adında internet üzerinden başvuru seçeneği sunan bu bankadan yüksek faizle kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Yüksek faiz vermesinin sebebi ise kredi notu düşük olanlara kredi vermesinden dolayıdır. Kredi notunuz yüksek olursa faiz oranı da notunuza göre değişiklik gösterecektir.

Burgan Bank Sicili Bozuk Olana Kredi

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalardan bir tanesi de Burgan Bank’tır. Burgan Bank’tan kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk kişiler mesleklerine göre ve gelir durumuna göre değişik kredi çeşitlerinden faydalanmaktadır. Eğer emekliyseniz ve maaşınızı bu bankaya taşımak isterseniz 100 bin liraya kadar emekli kredisinden faydalanabilirsiniz. Üstelik hiçbir şekilde kredi notu ve kredi sicilinize bakılmadan bu kredi verilmektedir. Sadece bankanın şartı açık icra takiplerinizin olmamasıdır.

Emekli değilseniz ve bir işyerinde çalışıyorsanız ipotek vererek Burgan Bank’tan ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Vereceğiniz gayrimenkulün sizin adınıza da olması gerekmez. Eğer akrabalarınızdan birisinin evini ipotek verip kredi almak istiyorsanız Burgan Bank’ı deneyebilirsiniz. Kredi notu ve kredi sicili kötü olanlara nakit ihtiyaçlarını karşılamaları için 250 bin liraya kadar kredi veren bu bankadan kredi başvurusu yapmak istiyorsanız şubelerden direk başvuru yapmanız gerekmektedir. Burgan Bank ipotekli kredide teminat vereceğiniz ipoteğe eksper yapılacak ve yapılan bu eksper sonucunda değerin %50’sine kadar kredilendirileceksiniz. 48 ay vadeye kadar da taksit yapma imkanı sunan bu banka gerek duyduğunda da kefil isteyebilmektedir.

Fibabanka 10.000 TL Kredi

Kredi notu düşük olan kişilere bu bankada 10.000 TL 36 ay vadeli kredi başvurusu imkanı sunmaktadır. Bu kredi başvurusunu en yakın Fibabanka şubesinden yapmanız gerekmektedir. İnternet üzerinden ve cep telefonu ile yapılan başvurularda kredi notunuz düşük olduğu için direk red cevabı gelecektir. Fibabanka kredi notu düşüklere 10 bin liraya kadar kredi verirken önemli bir şartı vardır. Eğer sizin kredi notunuz düşükse kendinize kefil bularak şubeye gelirseniz anında kredi başvurunuzu yapacaklardır. Siz ve kefilinizle birlikte çalışma ve gelir evraklarınızı bankaya götürerek kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi notunuz düşük olsa dahi 10.000 TL kredi kullanabilirsiniz. Bu bankadan kredi almak isteyenler için son uyarımız ise hiçbir gecikmenizin olmaması ve icralık bir dosyanınız olmamasıdır. Ayrıca e-haciz bilgilerinizi de kontrol etmenizi öneririz. E-haciz kaydınız varsa banka kredi başvurusu yapmamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Notu Düşüklere Kredi

Devlet bankası olan Ziraat Bankasından kredi siciliniz kötü ve ya kredi notunuz düşükse kefil ile kredi alabilirsiniz. Aldığınız maaşı eğer bu bankadan almıyorsanız 20.000 TL’ye kadar 36 ay vade ile ihtiyaç kredisi alabilirsiniz. Bunun için banka şubesine kefilinizle birlikte giderek kredi başvurusunda bulunmanız yeterli olacaktır. Çalışıyorsanız en az 6 ay SGK kaydınızın yatmasını isteyecek olan bu bankadan maaş alan müşterisiyseniz bu sizin için sıkıntı olmayacaktır. Özellikle emekli maaşınızı Ziraat Bankasından alıyorsanız kredi notu ve kredi sicilinize bakmadan kredi alabilirsiniz. Sadece açık icra takibiniz varsa bu bankadan kredi alamazsınız. Açık icra takibiniz varsa bu borcu kapatarak borcu yoktur kağıtlarıyla banka şubesine giderek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Vakıfbank İhtiyaç Kredisi

Vakıfbank’tan kredi sicili bozuk olan kişiler kredi almak istiyorsa ipotek karşılığı kredi başvurusunda bulunabilirler. Bu bankaya vereceğiniz teminat sizin adınıza olması gerekmektedir. Eğer açık icra takibiniz yoksa ve kredi sicili ile kredi notunuz yüzünden kredi alamıyorsanız Vakıfbank’a ipotekli kredi başvurusu yaparak nakit sıkıntınızı giderebilirsiniz. Vereceğiniz teminatın ekspertiz değerinin %50’sine kadar kredi kullanabilirsiniz. Ayrıca Vakıfbank’tan arabanızı ipotek ederek de kredi alabilirsiniz. Bazı bankalar araba ipoteğini kabul etmese de Vakıfbank kredi notu düşük kişilere ihtiyaçlarını gidermeleri için araba teminatı karşılığında 48 ay vadeye kadar kredi hizmeti vermektedir.

Vakıfbank maaş müşterileri içinde ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Özellikle bu bankadan emekli maaşı alan kişiler kredi notları düşük olsa bile genel müdürlük yetkisinde kredi kullanabilirler. Bunun için açık icra takibinizin olmaması ve e-haciz kaydınızın bulunmaması gerekmektedir.

Kredi Sicili Bozuk Olanların Diğer Kredi Alma Yöntemleri

Yukarıdaki bankalarda da söylediğimiz gibi eğer kredi siciliniz yüzünden kredi alamıyorsanız bankaların ipotek karşılığı kredi kampanyalarına başvuru yapabilirsiniz. Ayrıca diğer bankalardan kamu kurumunda ve ya emekli maaş müşterisi kefili bularak da ihtiyaç kredileri başvurularında bulunabilirsiniz. Bankalar eğer iyi bir kefil bulmanız durumunda sizin ihtiyacınız kadar krediyi size kullandıracaklardır. Kredi notunuz düşük ve kredi siciliniz kötüyse muhakkak SGK kaydınızın olması gerektiğini de unutmayalım. Eğer çalışmıyor ve gelir belgesiz kredi istiyorsanız kredi notunuzun çok iyi olması gerekmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.