DOLAR 13,3254-2.64%
EURO 15,1053-2.97%
STERLIN 17,7514-2.7%
ALTIN 749,94-3,68
BIST 1.850,672,27%
BITCOIN 7622093,18%
İstanbul

PARÇALI AZ BULUTLU

15 22

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Kobi’ lerin Kredi Çeşitleri

Kobi’ lerin Kredi Çeşitleri

Kobiler finansal işlerini yapmak ve destek almak için esnaf kredilerine başvuru yapmaktadırlar. Kobiler nakit ihtiyaçları için hangi kredi daha cazip ve uygun geliyorsa o krediye başvuru yapmaları gerekmektedir. Kobilerin kullanabileceği bir çok kredi çeşidi vardır. Haberimizin devamında bu kredi çeşitlerine değindik.

ABONE OL
27 Temmuz 2021 17:35
Kobi’ lerin Kredi Çeşitleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kobiler finansal işlerini yapmak ve destek almak için esnaf kredilerine başvuru yapmaktadırlar. Kobiler nakit ihtiyaçları için hangi kredi daha cazip ve uygun geliyorsa o krediye başvuru yapmaları gerekmektedir. Kobilerin kullanabileceği bir çok kredi çeşidi vardır. Haberimizin devamında bu kredi çeşitlerine değindik.

Nakit ihtiyaçlarını gidermek isteyen Kobiler finansal işlemlerini yapmak ve destek almak için esnaf kredilerine başvuru yapmaktadırlar. Yalnız bu kredi başvurusunu yapacak olan kişiler bazı önemli noktalara değinmesi gerekmektedir. Kredi maliyeti, Kredi vadesi, Kredinin geri ödemesi gibi durumları dikkate almalı ve başvuru yapmadan önce ön çalışma yapmalıdırlar. Kobilere nakit ihtiyaçları için hangi kredi daha cazip ve uygun geliyorsa o krediye başvuru yapmaları gerekmektedir. Kobilerin kullanabileceği bir çok kredi çeşidi vardır. Şimdi sizlere kobilerin kullanabildikleri kredi çeşitleri nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Kobilerin Kredi Çeşitleri

Kobiler kredi alacakları zaman ihtiyaçlarına göre nakdi ve gayri nakdi krediler almaktadırlar. Bu krediler ise bir çok çeşitle kampanyalar yapılarak kobilere sunulmaktadır. Bu krediler ise şunlardır.

Bu kredi teminat karşılığında sadece Kobilere verilen bir kredidir. Bu kredide kısa vadeli ödeme planı oluşturulur ve faizi günlük olarak işlenir. Piyasadaki duruma göre faiz oranlarında değişiklik olabilir. Bu kredinin faiz oranları 90 gün sonra ödenmektedir. Eğer sizinde teminatınız var ve hızlı bir şekilde nakit ihtiyacınız varsa bu kredi çeşidine başvuru yaparak ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

Bu kredi uzun vadeli olarak alınan kredidir. İşletmenizi geliştirmek istiyorsanız ve büyütme hedefindeyseniz bu kredi türü size yardımcı olacaktır. Bu kredi çeşidi TL, Dolar ve ya EURO olarak kullanılabilir. Düzenli ve eşit taksitlerle ödenen bir kredi çeşidi olduğu için düzenli nakit akışı olan işletmeler bu krediyi kullanabilirler.

Bu kredi türünün faiz oranı bellidir ve tüm vade boyunca aynı faiz oranı kalacaktır. Ayrıca bu kredide erken ödeme seçeneği yoktur. Kredi vadesi boyunca kredi açık kalacaktır.

Eğer kısa süreli bir nakit ihtiyacınız varsa bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Bu kredide vade en az 7 gün en fazla 1 yıl olarak belirlenmiştir. Vadesinden önce bu krediyi kapatamazsınız. Elinizdeki ticari çek ve senetlerin piyasa faizleri üzerinden hesaplanarak kullanılan bu kredi ile anında sonuç alabilirsiniz.

En çok tercih edilen sistemlerden bir tanesidir. Kısa süreli ihtiyaçlarınızda hesapta sürekli paranın olduğu bir kredidir. İhtiyacınız zaman bu hazır paradan vade yaptırarak kredi alabilirsiniz. Bu krediyi hesaba para yatırdığınızda kapatabilirsiniz.

Eğer iyi bir POS cihazı kullanıcısıysanız bloke hesaplarınızdaki tutarlar üzerinden nakit kredi temin edebilirsiniz. Ayrıca bankanın üye işyeri olmanız gerekmektedir. Bu krediye başvurup anında sonuç alabilirsiniz.

7 yıl vadeye kadar kullanılan bu kredi türü tamamen yatırım finansmanı olarak verilmektedir. Toplam yatırımın %80’ine kadar kredi verilmektedir. Ayrıca bu kredide krediyi GARANTİ FONU kefaleti ile birlikte çekmektesiniz.

Bu kredi türü gayri nakdi kredi türüne girmektedir. Bu krediyi alabilmeniz için şirketin faaliyetiyle ilgili olarak üçüncü kişilere bir malın teslimini ve ya bir işin yapılmasını istendiğinde muhatap olunan kişi ve kuruma verilen bir garanti mektubudur. Taahhüt yerine getirilmezse mektubu düzenleyen banka sözleşmede belirttiğiniz tutarı ödemek zorunda kalır.

Bu kredi türünü inşaat firmaları kullanmaktadırlar. Kamu ve özel kuruluşların açtıkları ihalelere katılmak için düzenlenen bir üründür. Sizde bu referans mektubunu alarak ihalelere katılımınızı kolaylaştırabilirsiniz.

İpotek Karşılığı Kobi Kredisi

Eğer bankalardan kredi çekmekte zorlanıyorsanız şirketinizin adına ve ya şirket sahipleri adına olan gayrimenkulleri bankalara teminat olarak vererek hızlı bir şekilde nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Vereceğiniz gayrimenkulün ekspertiz değerine göre %75’ine kadar kredi alabilirsiniz. Bu krediyi alabilmeniz için vergi borcunuzun olmaması ve şirketinizin banka sicili iyi olması gerekmektedir. İpotek verip Kobi kredisi kullanan müşteriler 48 ay vadeye kadar bu krediden faydalanabilirler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.