DOLAR 9,22730.53%
EURO 10,70850.3%
STERLIN 12,68350.76%
ALTIN 524,51-1,06
BIST 1.401,43-0,73%
BITCOIN 5491084,12%
İstanbul
21°

PARÇALI BULUTLU

18 32

AKŞAM'A KALAN SÜRE

İnternet Bankacılığı Şifre Alma Ve Kullanma

İnternet Bankacılığı Şifre Alma Ve Kullanma

Banka şubelerinden yapılan bir çok işlem internet bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden kolaylıkla yapılabiliyor. Haberimizin devamında müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı için nasıl şifre alacağınızı ve kullanacağınızı açıkladık.

ABONE OL
26 Temmuz 2021 19:08
İnternet Bankacılığı Şifre Alma Ve Kullanma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Banka şubelerinden yapılan bir çok işlem internet bankacılığı sayesinde şubeye gitmeden kolaylıkla yapılabiliyor. Haberimizin devamında müşterisi olduğunuz bankanın internet bankacılığı için nasıl şifre alacağınızı ve kullanacağınızı açıkladık.

Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte her alanda meydana gelen değişim ve yenilikler, bankacılık sektöründe de birçok kolaylığı ve yeniliği beraberinde getirmiştir. Banka şubelerinden yapılan birçok işlem, artık şubeye gitmeye gerek kalmadan internet bankacılığı üzerinden hızlı ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. Havale, EFT gibi para transferleri, fatura ödeme, kira ödeme, mevduat yatırımları, döviz ve altın alım satımları, sigorta işlemleri, kredi ve kredi kartı talebi ve ödemeleri, vergi ve ceza ödemeleri gibi birçok işlemi, internet bankacılığı aracılığıyla yapmak mümkündür. Bankaların internet bankacılığı hizmetleri, kendileri açısından daha az çalışanla hizmet vermelerini sağlarken, müşteriler açısından da işlemlerini bilgisayar başından kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapmalarını sağlamaktadır.

Akbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Akbank müşterileri, Akbank’ın internet bankacılığı hizmetlerinden, internet bankacılığı şifrelerini alarak faydalanabilmektedir. İnternet bankacılığı şifresi almak için, Akbank’ın internet sitesine girildikten sonra, Akbank Direkt bölümünden şifre al menüsüne girilmelidir. Karşınıza çıkan ekranda sizden müşteri ya da TC kimlik numaranız, annenizin kızlık soyadının bazı harfleri ve kartınızın son 4 hanesini yazmanız istenmektedir. Bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra gelen ekranda, sizden kart şifrenizi girmeniz istenecektir. Girdiğiniz kart şifrenizin onaylanması durumunda, cep telefonunuza bir kez kullanabileceğiniz Cep Şifre gönderilecektir. Şifre alma işlemlerinin 3. aşamasında ise, cep telefonunuza gelen tek kullanımlık Cep Şifreyi girmeniz gerekmektedir. Cep Şifre girildikten sonraki son aşamada ise, internet bankacılığı için gerekli olan şifreyi oluşturabilirsiniz. Belirlemiş olduğunuz şifreniz ile birlikte, ister müşteri numaranız ister TC kimlik numaranız isterseniz de kredi kartı numaranız ile birlikte Akbank internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz. Akbank internet bankacılığı ile Akbank şubelerine gitmeden birçok işlemi kolay, hızlı ve güvenilir bir şekilde yapabilirsiniz.

Garanti İnternet Şubesi Şifre Alma

Garanti Bankası müşterileri, Garanti Bankası’nın internet şubesinden, internet bankacılığı şifrelerini alarak faydalanabilmekte ve şubelere gitmelerine gerek kalmadan birçok işlemi gerçekleştirebilmektedir. Garanti Bankası internet bankacılığı şifresi almak için, Garanti Bankası’nın internet sitesine girilmelidir. Sitenin sağ üst köşesinde bulunan “Bireysel İnternet Şubesi” bölümünün altında yer alan “İlk kez parola almak istiyorum” sekmesine tıklanmalıdır. Burada karşınıza gelecek olan ilk ekranda, sizden müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranız ile birlikte, cep telefonu numaranızı yazmanı istenmektedir. Bu aşamadan sonra, hesap güvenliği ile ilgili olarak size sorulan soruyu doğru bir şekilde yanıtladıktan sonra, cep telefonunuza SMS doğrulama mesajı gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu girdikten sonra, açılacak olan ekranda sizden internet bankacılığı parolanızı belirlemeniz istenecektir. Belirlemiş olduğunuz internet bankacılığı şifreniz ile müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı yazarak internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Böylelikle, banka şubelerine gitmenize gerek kalmadan işlemlerinizi hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde bilgisayarınız üzerinden gerçekleştirmeniz mümkündür.

Denizbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Denizbank müşterileri, internet bankacılığı şifrelerini alarak, Denizbank’ın internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanabilmektedir. Denizbank internet bankacılığı şifresi almak için, öncelikli olarak Denizbank’ın internet sitesine girilmelidir. İnternet sitesinin sağ üst köşesinde yer alan, internet bankacılığı bölümündeki, “Kullanıcı Oluştur” menüsüne girilmelidir. İnternet bankacılığı şifrenizi almanız için gereken ekran açılacaktır. Açılan ekranda sizden, banka ya da kredi kartı numaranız ile birlikte, kart şifrenizi ve kartınızın son kullanma tarihini yazmanız istenecektir. Kartı olmayan Denizbank müşterileri, “Kartım Yok” sekmesine tıklayarak, TC kimlik numaraları ve cep telefonu numaralarını yazarak işleme devam edebilir. Bu aşamadan sonra, cep telefonunuza kısa mesaj gönderilmektedir. Cep telefonunuza gönderilen bu mesajı, bir sonraki ekranda açılan menüye yazarak, son aşama olan şifre belirleme aşamasına geçebilirsiniz. Son aşamada şifrenizi belirleyerek, Denizbank internet bankacılığı işlemlerini kullanmaya başlayabilirsiniz. İnternet bankacılığı şubesine giriş yapmak için, banka ya da kredi kartı numaranız ya da TC kimlik numaranız ile birlikte, belirlemiş olduğunuz şifreyi girmeniz yeterli olmaktadır.

Finansbank İnternet Şubesi Şifre Alma

Finansbank müşterileri, Finansbank’ın internet bankacılığı hizmetlerinden FinansŞifre alarak faydalanabilmektedir. Finansbank müşterisi olan kişiler, FinansŞifre almak için Finansbank’ın internet şubesine girildikten sonra sayfanın sağ üst köşesinde yer alan FinansŞifre al menüsüne girmelidir. Açılan ekranda FinansŞifre işlemi için kullanmak istediğiniz bilgileri seçmeniz istenecektir. Kredi kartı, Banka Kartı ya da Hesap Numarasından istediğinizi birini seçebilirsiniz. Kredi kartını ya da banka kartını seçmeniz durumunda; kart numaranız, kartınıza ait güvenlik numarası ve kartınızın son kullanma tarihi bilgilerini girmeniz istenmektedir. Hesap numarası ile devam etmek istediğinizde ise, hesap numaranız, TC kimlik numaranız sizden istenmektedir. Bu aşamayı, cep telefonu numaranızı yazarak tamamlayabilirsiniz. Bilgileri girdikten sonraki aşamada, cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kodu gelen ekrana girdikten sonra, FinansŞifrenizi oluşturabilirsiniz. FinansŞifreniz ile birlikte, müşteri numaranız ya da TC kimlik numaranızı yazarak Finansbank internet bankacılığı şubesine giriş yapabilirsiniz. Böylelikle, şubelere gitmenize ve sıra beklemenize gerek kalmadan, bilgisayarınız üzerinden birçok bankacılık işlemini gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

TEB İnternet Şubesi Şifre Alma

TEB müşterisi olan kişiler, TEB’in internet sitesi üzerinden internet bankacılığı şifrelerini alarak, internet şubesini kullanmaya başlayabilirler. TEB internet şubesi şifresi almak için, TEB’in internet sitesine girilmelidir. TEB’in internet sitesinde, sağ üst köşede yer alan Anında Parola menüsüne girildikten sonra, kredi kartı ya da banka kartı bilgileri ile devam edilmektedir. Kredi kartı ya da banka kartı ile devam etmek istendiğinde, sizden kart numaranız, kartınıza ait güvenlik numarası, kartınızın şifresi ve cep telefonu numaranızı yazmanızın istenecektir. Sonraki aşamada ise, kişisel bilgilerinizin doğrulamasının yapıldığı ekran gelecektir. Bu ekranda size yöneltilen soruları doğru bir şekilde yazmanız durumunda, sonraki aşamada cep telefonunuza doğrulama kodu gönderilecektir. Cep telefonunuza gelen doğrulama kodunu da doğru olarak girdikten sonra, internet şubesi için şifre oluşturabilirsiniz. Şifresini oluşturan kişiler, TC kimlik numaraları ve şifrelerini girerek, internet bankacılığı şubesine giriş yapabilirler. Böylelikle, banka şubelerine gitmeden ve sıra beklemeden, birçok işleminizi bilgisayar başında hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

YapıKredi İnternet Şubesi Şifre Alma

YapıKredi Bankası müşterileri, YapıKredi Bankası’nın internet sitesi üzerinden internet bankacılığı şifrelerini kolaylıkla alarak, internet bankacılığı hizmetlerinden güvenilir, kolay ve hızlı bir şekilde faydalanabilmektedir. YapıKredi Bankası’nın internet sitesine girildikten sonra, sağ üst köşede yer alan “İnternet Şubesi” menüsüne girilmelidir. Bu menüde yer alan “Şifre Al/Şifremi Unuttum” menüsüne girilerek, şifre alma işlemleri başlatılmaktadır. Açılan ilk pencerede sizden, TC kimlik numaranız ve müşteri numaranızı girmeniz istenecektir. Her iki bilgiyi de doğru olarak girdikten sonra, güvenliğiniz için sorulan soruya doğru cevap vermeniz gerekmektedir. Bundan sonraki aşamada ise, cep telefonunuza onay kodu gönderilmektedir. Onay kodunu da doğru olarak girdikten sonra, şifre belirleme ekranı karşınıza gelmektedir. Bu ekranda, internet bankacılığına giriş yapmanız için gerekli olan şifreyi belirleyebilirsiniz. İnternet bankacılığı şifresini oluşturan kişiler, TC kimlik numaraları ile birlikte şifrelerini yazarak, YapıKredi Bankası’nın internet bankacılığı şubesine giriş yapabilmektedir. Böylelikle banka şubesine gerek kalmadan, hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde bankacılık işlemlerinizi bilgisayarınız ile gerçekleştirmeniz mümkün olmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.