DOLAR 9,26200.91%
EURO 10,79210.69%
STERLIN 12,77201.31%
ALTIN 525,89-0,78
BIST 1.409,56-0,15%
BITCOIN 5787335,01%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

12 55

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

KOSGEB Faizsiz Kobi Kredisi

KOSGEB Faizsiz Kobi Kredisi

KOSGEB' in anlaşmalı olduğu kamu, özel ve katılım bankalarından bu krediye başvurabilirsiniz. Bu krediye başvurmak istiyorsanız bankaların ve KOSGEB' in uyguladığı şartlara uymak zorundasınızdır. Haberimizin devamında KOSGED' den nasıl kredi alabileceğinizi sizler ile paylaştık.

ABONE OL
25 Temmuz 2021 10:07
KOSGEB Faizsiz Kobi Kredisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KOSGEB’ in anlaşmalı olduğu kamu, özel ve katılım bankalarından bu krediye başvurabilirsiniz. Bu krediye başvurmak istiyorsanız bankaların ve KOSGEB’ in uyguladığı şartlara uymak zorundasınızdır. Haberimizin devamında KOSGED’ den nasıl kredi alabileceğinizi sizler ile paylaştık.

Faizsiz kobi kredisi almak isteyen kişilere KOSGEB finansman desteği vererek kredilendirmektedir. KOSGEB’in anlaşmalı olduğu kamu, özel ve katılım bankalarından bu krediye başvuru yapabilirsiniz. Tabi ki bu kredilere başvuru yaptığınızda kredi alabilmeniz için bir takım şartlar mevcuttur. Sizde bu kredilere başvurmak istiyorsanız bankaların ve KOSGEB’in uyguladığı şartlara uymak zorundasınızdır. Faizsiz kobi KOSGEB kredileri için hazırladığımız bu yazımızda krediye nasıl başvuracağınızı ve krediyi almak için ne gibi şartlara uymanız gerektiğini anlattık. Sizlerde yazımızı okuyarak faizsiz KOSGEB kredisi hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

KOSGEB’in verdiği faizsiz kredinin amacı, KOBİ’lerin üretim, kalite ve standartlarını arttırmalarını sağlamak ve ayrıca istihdam oluşturmaktır. Bu kredileri KOBİ’lerin finansman sorunlarını çözmek amacıyla uluslararası rekabet ortamında desteklenmesini sağlamaktır. KOBİ’lerin ihracata yönelmesini hedefleyen bu KOSGEB Kredilerinin ise şartları şunlardır.

KOSGEB Kobilere Faizsiz Kredi Şartları

KOSGEB desteği alarak faizsiz kredi almak isteyen KOBİ’ler İşletme sermayesi, yatırım sermayesi ve ihracat yapabilmek için alınan kredileri faiz giderlerinin KOSGEB tarafından desteklenmesi için bu krediye başvuru yaparlar. Bu kredide üst limit 300.000 TL olarak belirlenmiştir. 300 bin liraya kadar kredi başvurusunda bulunabilir ve faizsiz krediden yararlanabilirsiniz. Bu kredilerde örneğin 100 bin liralık bir kredi başvurusunda bulunduğunuzda 30 bin lira faiz işlenmektedir. Bu faizi KOSGEB ödeyerek size faizsiz kredi desteği vermektedir. Bu krediden yararlanmak için KOSGEB faizsiz kredi şartlarına bir göz atalım isterseniz.

  • Kullandırılacak kredinin vadesi en fazla 48 ay bazı bankalarda 36 ay olacaktır. Günlük faiz oranlarına uygun şekilde kredi detayları hesaplanacaktır.
  • Kullanacağınız kredinin türü KOBİ’ler için geri ödemesiz dönem oluşturması gerekir. Bu durum ise bankadan bankaya yapacağınız protokollere göre değişiklik göstermektedir.
  • Kredi alacak KOBİ’nin KOSGEB veri tabanına kayıtlı olması , işletmenin de KOSGEB tarafından desteklenen sektörlerden biri olması gerekmektedir.
  • İşletmenin açık olması ve vergi levhasının bulunması gerekir. Ayrıca kişinin 18 yaşından büyük olması ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekir. Bir başka ülkenin vatandaşları bu krediden yararlanamazlar.

KOSGEB Veri Tabanına Kayıt İşlemi

Faizsiz KOSGEB KOBİ kredisi almak istiyorsanız KOSGEB veri tabanına kayıt olmanız gerekmektedir. Buraya kayıt olunurken de doğru bilgiler vermeniz gerekmektedir. Yanlış ve ya eksik bilgi verilmesi durumunda mali ve hukuki sorumluluk KOBİ işletmesine ait olacaktır.

KOSGEB veri tabanına kayıt yaparken hızlı olmalısınız. Sistem 15 dakika içersin de işlem yapılmadığını gördüğünde sayfayı yenileyecek ve tekrar en baştan başlamak zorunda kalıyorsunuz. KOSGEB veri tabanına kayıt olmak için kosgeb.gov.tr adresine girmeniz gerekmektedir. Bu internet sayfasına girdikten sonra açılan sayfada KOBİ/Girişimci Giriş bölümünü göreceksiniz. Buraya tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Daha sonra açılan sayfada ‘’ KOSGEB’e Kayıtlı Değilseniz Tıklayınız’’ yazan bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayıp diğer sayfaya geçebilirsiniz. Bu sayfada size form verilecek ve işyerinizle ilgili bilgileri girmenizi istenecektir. İşletme adı, statüsü, vergi dairesi ve numarası, yetkili kişinin adı soyadı, SSK işyeri sicil numarası, İşletmenin kuruluş yılı (Örneğin: 2010) İşletemenin adresi, ticari sicil numarası ve bağlı bulunduğu meslek kuruluşu gibi bilgileri muhakkak eksiksiz olarak girmenizi öneririz. Özellikle faaliyet ve NACE kodunu doğru girdiğinizden emin olmalısınız. Bütün bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra sayfanın en altında bilgilerin doğruluğunu belirten bir kutucuk olacak ona tıklamalısınız. En son işlem olarak KAYDET butonuna basarak veri tabanı kaydınızı tamamlayabilir ve faizsiz kredi başvurusunu yapabilirsiniz.

KOSGEB KOBİ Beyannamesi Nasıl Doldurulur

KOSGEB veri tabanına kayıt yaptırdıktan sonra KOBİ beyannamesi doldurmanız gerekmektedir. KOBİ beyannamesini doldurmak için E-Devlet sistemine giriş yapılması gerekmektedir. Bu yüzden e-devlet sistemine girmek için şifreniz olması gerekir. Eğer şifreniz varsa işlemi yapabilirsiniz. E-devlet şifreniz yoksa PTT şubelerine kimliğinizle ve 2 TL ücretle giderek şifrenizi alabilirsiniz. Eğer şifrenizi unuttuysanız bu ücret 4 TL olacaktır. Kobi Beyannamesi için  www.kosgeb.gov.tr adresine girerek KOBİ Girişimci Giriş tuşuna bastıktan sonra sistem sizi otomatik olarak e-devlet sistemine aktaracaktır. Çıkan sayfada şifrenizi girdikten sonra ilgili adımları takip ederek Kobi Beyannamesi verebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.