DOLAR 9,03970.38%
EURO 10,44310.41%
STERLIN 12,29830.42%
ALTIN 512,470,95
BIST 1.416,840,04%
BITCOIN 511802-0,62%
İstanbul
18°

HAFİF YAĞMUR

02 00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Esnaflara Özel Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Esnaflara Özel Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Esnaflar da nakit ihtiyaçlarını gidermek için krediye başvurmaktadırlar. Esnaflar için faizsiz kredi veren bankalar var mı ? Faizsiz esnaf kredisi olarak en fazla tercih edilen KOSGEB sunduğu kampanyalar ile esnafa 100 bin TL' ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Haberimizin devamında hangi bankaların faizsiz kredi verdiğini öğrenebilirsiniz.

ABONE OL
25 Temmuz 2021 09:40
Esnaflara Özel Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esnaflar da nakit ihtiyaçlarını gidermek için krediye başvurmaktadırlar. Esnaflar için faizsiz kredi veren bankalar var mı ? Faizsiz esnaf kredisi olarak en fazla tercih edilen KOSGEB sunduğu kampanyalar ile esnafa 100 bin TL’ ye kadar faizsiz kredi imkanı sağlıyor. Haberimizin devamında hangi bankaların faizsiz kredi verdiğini öğrenebilirsiniz.

Günümüz şartlarında herkesin nakde ihtiyacı vardır. Esnaflar da nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kredi kullanma yoluna gitmektedir. Esnaflar için faizsiz kredi veren bankalar var mı? Sorusu ise ihtiyaçlarını karşılayacağı sırada ek olarak faiz ödemek zorunda kalmak istemeyen kişiler tarafından çok fazla sorulmaktadır. Faizsiz esnaf kredisi noktasında en fazla tercih edilen yöntemlerden birisi; KOSGEB kredi ve hibeleridir. KOSGEB bu alanda sunduğu kampanyalarıyla esnafa 100 bin TL’ye kadar faizsiz kredi ve 50 bin TL’ye kadar hibe sunmaktadır. KOSGEB dışında ülkemizde hizmet vermekte olan bazı bankalarda zaman zaman düzenledikleri kampanyaları sayesinde esnafa çok düşük faizli olarak veya faizsiz bir şekilde kredi fırsatı sunmaktadır. Bu noktada KOSGEB desteklerini beklemek istemeyen kişiler bu bankaların sunmuş oldukları kredi fırsatlarını değerlendirerek kredi kullanma yoluna gitmektedir.

Esnafa Faizsiz Kredi 2018

KOSGEB geçtiğimiz yıllarda esnaflara kredi noktasında düzenlediği kampanyalar sayesinde birçok faizsiz kredi ve hibe desteği sunmuştu. Son yapılan çalışmalarla beraber bu yıl içerisinde de bu desteklerin devam edeceği belirtilmiştir. Esnafa faizsiz kredi 2018 yılında da verileceği için birçok kişinin geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da krediye başvurmaları ve almaları beklenmektedir. KOSGEB üzerinden verilen faizsiz kredi 2017 yılı içerisinde yüz binlerce esnafın rahatlaması noktasında yardımcı olmuştu. Bu kredinin 2018 yılında kaç esnafa verileceği tam olarak belirtilmedi fakat bu noktada gelen haberlere baktığımız zaman hibe desteğinin 70 bin TL faizsiz kredinin ise 150 bin TL’ye kadar çıkacağı görüşülüyor.

Esnafa Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Faizsiz kredi kullanmak isteyen kişiler özellikle KOSGEB’i tercih ediyor olsa da bu noktada hizmet veren çeşitli bankalarda vardır. Yalnız bu bankaların sürekli faizsiz kredi sunmadığını söyleyebiliriz. Devletle anlaşmalı olan bu bankalar yaptıkları kampanyalar ile belirli şartları karşılayan kişilere zaman zaman kredi sunmaktadır. Esnafa faizsiz kredi veren bankalar arasında ilk öncelikli sıralarda devlet bankaları yer almaktadır. Bu evrede devletle anlaşmalı olarak hesap veren bankalar şu şekildedir:

-Ziraat Bankası

-Halk Bankası

-QNB Finansbank

-Vakıflar Bankası

-Yapı ve Kredi Bankası

-Garanti Bankası

-Akbank

-Türkiye İş Bankası

-Denizbank

Belirttiğimiz bankalar ile görüşerek faizsiz bir şekilde kredi kullanma hakkına sahip olursunuz. Yalnız bu bankalardan kredi kullanacağınız sırada sizden talep edilen belgeleri eksiksiz bir şekilde sunmalı ve belirtilen şartları tamamlamanız gerekmektedir. Bazı bankalar faizsiz kredi sunma evresinde KOSGEB tarafından düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmanızı talep etmektedir. Bu noktada kredi kullanacağınız zaman eğitime katılarak aldığınız sertifikayı da mutlaka sunmanız gerekecektir. Aksi takdirde kredi kullanma noktasında sıkıntı yaşayabilirsiniz. Sizlere belirttiğimiz bu bankaların faizsiz kredi kampanyalarına denk gelmediyseniz bile çok düşük faizler üzerinden kredi kullanma imkanınız vardır.

Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama

Halkbank işletme sahibi olan kişilere ve esnaflara sıfır faizli kredi imkanı sunmaktadır. İşini büyütme adına krediye ihtiyaç duyan kişiler Halkbank’ın düzenlemiş olduğu kredi kampanyası ile bu ihtiyaçlarını karşılayabilmektedir. Halkbank esnaf kredisi hesaplandığı takdirde bankanın esnaflara çok uygun ödeme koşulları sunduğunu görebiliyoruz. Banka söz konusu olan bu kredi kampanyası kapsamında esnaflara 30 bin TL kadar faizsiz olarak kredi sunarken 150 bin TL’ye kadar düşük faizli olarak kredi sunmaktadır. Bankanın sıfır faizli olarak sunduğu krediyi kullanmak isteyen kişilerin KOSGEB girişimcilik eğitim sertifikasını almış olması gerekmektedir. Kişinin KOSGEB’e sunmuş olduğu projesinin onay almış ekmektedir. Halkbank üzerinden kullanacağınız sıfır faizli krediyi banka şubeleri üzerinden kullanabilirsiniz. Halkbank’ın esnaflara sunmuş olduğu diğer kredi türleri şu şekildedir:

-Şirket araçlarının yenilenmesi adına 48 ay vadeli şekilde 150 bin TL kredi

-Ticari amaçlı olarak kullanılmakta olan araçların yenilenmesi için başvuruda 36 vadeli 150 bin TL kredi

-İşletmeler adına 24 ay vadeli 150 bin TL kredi

-Araç satın alınması için 60 ay vadeli 150 bin TL kredi

-Tesislerde kullanılması için 60 ay vadeli 150 bin TL kredi

-İstihdam kapsamında kullanılması için 36 ay vadeli 150 bin TL kredi. Bu alanda kullanılacak olan kredi için 12 ay taksit ödemesi yapmanıza gerek yoktur.

Halkbank düzenli olarak esnaf kredisi kampanyalarını güncellemektedir. Bu evrede bankanın kredi kampanyalarını takip ederek hem düşük faizli hem de uygun ödeme koşullarıyla kredi kullanabilirsiniz. Sunulan kredi kampanyaları hakkında bilgi almak isteyen kişiler bankanın yakında olan şubesine giderek krediler hakkında bilgi alabilir ve uygun olduğu takdirde başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Esnaf Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Gerek devlet gerekse bankalar esnafı desteklemek adına verdikleri kredilerinde belirli şartlar ve belgeler aramaktadır. Bu şartlar ve belgeler tam olarak belirtildiği zaman kredi kullanma imkanınız artacaktır. Yalnız belgelerde eksiklik olduğu zaman kredi kullanacağınız evrede gecikme olması söz konusu olabilir. Bankalar ve devletten kullanacağınız kredi esnasında sizden talep edilme ihtimali olan bazı belgeler şu şekildedir:

-Taşınmaz bir mal varlığı varsa ipotek

-İki tane kefil

-Esnaf sicil kayıt belgesi

-Vergi levhası

-Nüfus cüzdanı

Bu belgeleri banka veya devletten faizsiz kredi kullanacak olan esnafların sunması gerekmektedir. Kredi kullanacağınız kurum duruma göre sizden ek belge talep etme hakkına da sahiptir. Kredi kullanma evresinde talep edilen belgeler hakkında detaylı bilgi almak için kredi kullanmayı planladığınız banka ile iletişime geçmelisiniz. Bankanın müşteri temsilcisi bu noktada sizlere gerekli olan bilgileri verecektir.

Esnaf Kredisi Şartları

Esnaf kredisi kullanmak isteyen kişilerin belirli şartları taşıması gerekmektedir. Taşınması gereken şartlar kredinin kullanılacağı bankaya göre veya devletten alınacak olan desteğe göre değişiklik gösterebilmektedir. Aranan şartlara baktığımız zaman genel itibariyle şu şartların arandığını görebiliyoruz:

-Sanatkar veya esnaf olmak

-Sanatkar veya esnaf siciline kayıtlı kişi olmak

-Başka bir sanatkarlar ve esnaflar kredi ve kefalet kooperatifinin ortağı olmamak

-Kooperatif üzerinden kredi kullanılacaksa işyerinin veya ikamet adresinin kooperatifin bölgesi içerisinde bulunması

-Kredi kullanacak olan kişinin 18 yaşını doldurması

-Vergi levhası sahibi olması

Sizlere belirttiğimiz bu şartlar bütün bankalar için geçerli değildir. Kredi kullanacağınız sırada kullanmayı planladığınız banka ile iletişime geçerek hangi şartları talep ettiklerini öğrenebilirsiniz. Bu noktada bankaların şartları birbirine göre değişiklik gösterebilmektedir.

QNB Finansbank Esnaf Kredisi Kullanımı

QNB Finansbank esnafın nakit ihtiyacını KOBİ Para Cepte sistemi ile gidermeye çalışmaktadır. İsterseniz bu kredi başvurunuzu bankaya gitmeden bankaya kayıtlı cep telefonunuz üzerinden SMS atarak yapabilirsiniz. Bankadan kullanacağınız 50 bin TL’ye kadar olan esnaf kredilerinizde TC kimlik numaranızı yazarak 7646’ya SMS atmalısınız. Eğer bu krediyi kullanacağınız zaman bir sonraki ay ödeme işlemi yapmak istemiyorsanız 3 ay ertelemeli olarak ödeme yapmaya başlamanız mümkündür. Esnaf kredileri sırasında bankanın verdiği maksimum vade ise 36 aydır. Aynı zamanda 120 ay vadelendirerek ipotekli esnaf kredisi kullanma hakkına da sahip olursunuz. Yalnız bunun için kredi cironuzun 0 ile 20 milyon TL arasında olması şartı aranmaktadır. Bu kredi cirosu sayesinde 1 milyon TL’ye kadar kredi kullanma hakkına sahip olursunuz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.