DOLAR 9,00930.07%
EURO 10,41320.12%
STERLIN 12,26380.14%
ALTIN 508,870,24
BIST 1.421,010,33%
BITCOIN 5146451,62%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

16 03

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Esnaflara Özel 30.000 TL Faizsiz Kredi Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Esnaflara Özel 30.000 TL Faizsiz Kredi Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?

Devlet küçük ve orta boyutta olan esnafların işletmelerini büyütmeleri için 30.000 TL faizsiz kredi desteği vermektedir. Haberimizin devamını inceleyerek 30.000 TL faizsiz kredi desteğine nasıl başvuracağınızı öğrenebilirsiniz.

ABONE OL
24 Temmuz 2021 17:13
Esnaflara Özel 30.000 TL Faizsiz Kredi Desteğine Nasıl Başvuru Yapılır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet küçük ve orta boyutta olan esnafların işletmelerini büyütmeleri için 30.000 TL faizsiz kredi desteği vermektedir. Haberimizin devamını inceleyerek 30.000 TL faizsiz kredi desteğine nasıl başvuracağınızı öğrenebilirsiniz.

Devlet vergi, sosyal güvenlik, mesleki eğitim, kredi, finansman ve yenilikçi alanlarında çalışanların kendilerini geliştirmek için faizsiz 30.000 TL kredi desteği ile vatandaşların yüzlerini güldürmektedir. Böylelikle 30.000 TL faizsiz kredi desteği ile iş sektörünün alanları genişleyerek ekonominin gelişmesine katkı sağlanmaktadır.

Faizsiz Esnaf Kredisi İçin Gereken Şartlar

Faizsiz esnaf kredisi almak için belirli şartların yerine getirilmesi gerekmektedir. Faizsiz esnaf kredisini almak isteyen vatandaşlar öncelikle TESKOM’a başvuru yapmaları gerekmektedir. TESKOM tarafından başvurular incelendikten sonra uygun kredi belirlenerek belirli evrakların teslimi ile beraber kredi alınabilmektedir. Ayrıca esnaf kredisi şirket adına alınması gerekmektedir. Çünkü esnaf kredisi verilirken şirketin mali durumu ve şirket sahibinin veya ortaklarının ekonomik durumları değerlendirmeye alınmaktadır. Bunun dışında esnaf kredisi almak için işletmenin kurumsal kredi notunun ve işletme sahibinin bireysel kredi notlarının yüksek olması gerekmektedir. Bunun dışında faizsiz esnaf kredisi verilirken şirketlerin findeks çek raporunda çek ödeme alışkanlıkları detaylı bir şekilde incelenmektedir.

Vakıfbank İle Faizsiz Esnaf Kredisi

Vakıfbank’ın müşterilerinden faiz almayarak faizsiz esnaf kredisi verme imkânı ile müşterilerin en çok tercih ettiği bankalar arasındadır. Aşağıda Vakıfbank ile faizsiz esnaf kredisi almak isteyen vatandaşların yapması gerekenler listelenmektedir:

  • Vakıfbank Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar: Başvuru sahibine ait T. C. kimlik kartı fotokopisi, iş yerine ait ticaret sicil belgesi, Ticaret Odası’na kaydolduğunu gösteren kayıt belge, vergi levhası.
  • Vakıfbank Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları: KOSGEB’e kaydolmak, KOSGEB eğitimlerine katılmış olmak, KOBİ ya da esnaf olunması, KOSGEB desteği alabiliyor olmak, 000 Türk Lirası’ndan daha fazla kredi için başvurmamış olmak gerekmektedir.

Yukarıda belirlenen şartlar yerine getirildiği takdirde Vakıfbank şubelerine gidilerek 48 ay vadeli faizsiz esnaf kredisine başvuru yapılıp kolay bir şekilde krediyi alma hakkı elde edilmektedir.

Ziraat Bankası İle Faizsiz Esnaf Kredisi

Ziraat Bankası ile faizsiz esnaf kredisi almak isteyen vatandaşlar aşağıda belirtilen şartları yerine getirmeleri gerekmektedir:

  • Ziraat Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar: Kimlik kartı fotokopisi, imza beyannamesi, iş yerine ait vergi levhası, iş yerinin kayıtlı olduğu odaya ait kayıt belgesi.
  • Ziraat Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları: İşletme sahibi olmak, KOBİ olmak, Sosyal Güvenlik Kurumu’na ait güncel prim borcunun bulunmaması, bankaların kara listesinde yer alınılmaması, KOSGEB süreçlerini tamamlamış olmak, esnaf ya da çiftçi olmak ve Ticaret Odası’na kayıtlı olmak gerekmektedir.

Halkbankası İle Faizsiz Esnaf Kredisi

Halkbankası’ndan faizsiz esnaf kredisi almak isteyen müşteriler aşağıda verilen şartları yapmaları gerekmektedir:

  • Halkbankası Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar: İş yeri sahibinin kimlik kartı fotokopisi, esnaf sicil tasdiknamesi, iş yerinin Esnaflar Odası’na kayıtlı olduğunu gösteren kayıt belgesi, iş yerine ait vergi levhasının fotokopisi.
  • Halkbankası Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları: Belli sektörler dâhilinde çalışıyor olmak, Ticaret Odası’na kayıtlı olmak, KOSGEB’den yararlanılmamış olması, ustalık belgesine sahip olmak ve daha önce faizsiz destek kredisini herhangi bir bankadan almamış olmak gerekmektedir.

Şekerbank İle Faizsiz Esnaf Kredisi

Şekerbank’ın faizsiz esnaf kredisi imkânından yararlanmak isteyen vatandaşlar için yapmaları gereken işlemler aşağıda verilmektedir:

  • Şekerbank Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusunda İstenen Evraklar: Kimlik fotokopisi, vergi levhası, Ticaret Odası kayıt belgesi, KOSGEB tamamlama belgesi.
  • Şekerbank Faizsiz Esnaf Kredisi Başvuru Şartları: KOSGEB eğitimlerine katılmış olmak ve herhangi bir banka tarafından haciz, ihbar ve kara liste gibi yaptırımlara maruz kalmamak gerekmektedir.

Yukarıda belirtilen şartlara uyulduğu takdirde müşteriler Şekerbank’ın en yakın şubelerine giderek bankanın 30.000 TL faizsiz kredi desteğini elde edebilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.