DOLAR 9,23040.54%
EURO 10,70860.25%
STERLIN 12,70670.94%
ALTIN 524,24-1,11
BIST 1.409,56-0,15%
BITCOIN 5577475,89%
İstanbul
18°

PARÇALI BULUTLU

02 00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Düşük Faiz İle Eğitim Kredisi Veren Bankalar?

Düşük Faiz İle Eğitim Kredisi Veren Bankalar?

İhtiyaç kredisi ile benzerlik gösteren bu eğitim kredileri, öğrencilere finansman sağlamaktadır. Ailelerinin yanından ayrılmış ve tek başlarına ayakta durmaya çalışan öğrenciler için eğitim kredi veren bankaları haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

ABONE OL
23 Temmuz 2021 19:53
Düşük Faiz İle Eğitim Kredisi Veren Bankalar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhtiyaç kredisi ile benzerlik gösteren bu eğitim kredileri, öğrencilere finansman sağlamaktadır. Ailelerinin yanından ayrılmış ve tek başlarına ayakta durmaya çalışan öğrenciler için eğitim kredi veren bankaları haberimizin devamından öğrenebilirsiniz.

Bankalar, öğrencilerin masraflarını karşılayabilmesi için pek çok kredi imkânı vermektedir. İhtiyaç kredisi ile benzerlik gösteren bu eğitim kredileri, öğrencilere finansman sağlamaktadır. Ailelerini yanından ayrılmış ve tek başına ayakta kalmanın sorumluluğunu alan öğrencilerin hayatındaki bu ilk büyük adımda Akbank, Ziraat, Fibabank, Denizbank ve İş Bankası gibi bankalar da öğrencilerin yanında yer alıyor. İşte en düşük faizle eğitim kredisi veren bankalar listesi.

İş Bankası Eğitim Kredisi

Eğitim masrafları öğrencilerin ailesi için zaman zaman büyük yük oluşturabilir. Eğer bir öğrenci olarak bu yükü biraz hafifletmek isterseniz İş Bankası’nın geliştirdiği eğitim kredisinden faydalanabilirsiniz. Gelir belgesi ile birlikte yapılan bu eğitim kredisi başvuruları yapacak öğrencilerin, eğer düzenli bir geliri yoksa velisi tarafından başvurunun yapılması gerekmektedir.

Aynı zamanda okul ücretini gösteren bir belgeye, o olmazsa onun yerine öğrenci kayıt belgesine de ihtiyacınız olacaktır. Bu kredi sayesinde öğrenciler kurs ya da özel okul masraflarını rahatlıkla ödeyebilmektedir.

En düşük faizle eğitim veren bankalar arasında yer alan İş Bankası’ndan alacağınız kredinin faiz oranı % 3 dolaylarındadır. Tabi bankadan kefil, teminat ya da ek belge istenebilir. Kredinizi de 36 aya kadar vadeli olarak kullanabileceğinizi de unutmayın.

Başvuru İçin Gerekli Temel Belgeler

 • Başvuru Formu
 • Nüfus cüzdanı veya sürücü belgenizin aslı ve fotokopisi
 • Gelir durumunuzu gösterir belge
 • Eğitim bedelini gösterir fatura aslı ve/veya öğrenci kayıt belgesi ve/veya okul ücretini gösterir belge

Akbank Eğitim Kredisi

Akbank hem veliler hem de öğrenciler için kurtarıcı olan eğitim kredisi ile düşük faizden imkân sağlıyor. Bütün masraflarınız için bu eğitim kredisinden yardım alabilirsiniz. %2,57 faiz uygulaması ile de 36 ay vade imkânı sağlayarak öğrencilerin tercih etmesinde önemli bir etken. Akbank, öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alarak, Kullanmak istediğiniz tutar içinse herhangi bir limit bulundurmamaktadır.

Denizbank Eğitim Kredisi

Eğer bir öğrenci olarak eğitim harcamalarınız gittikçe artıyorsa Denizbank’tan eğitim kredisi alarak siz de bu özel fırsatlardan faydalanabilirsiniz. Geleceğinize ara vermek yerine Denizbank şubelerindeki faiz imkânlarını bir incelemenizde fayda var.

Denizbank eğitim kredisi ile bütün özel okul, üniversite ya da özel kurs ücreti gibi eğitim ihtiyaçlarınızı finanse edebilir ve dilediğiniz eğitim hayatını yaşayabilirsiniz. Kredi Tutarı 10.000 TL üzerinden, 12 vadeyle (ay),  %2,35 faiz oranı alabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 • Gelir belgesi ( maaş bordrosu, maaş yazısı ile başvuranlar için ilave olarak şirketin imza sirküleri, diplomalı serbest meslek sahipleri için 3 yıllık matrahlı vergi levhası)
 • Yerleşim belgesi veya son aya ait resmi fatura örneği
 • Öğrenci kabul belgesi

Fibabank Eğitim Kredisi

Öğrenciye ihtiyaç kredisi veren bankalar içinde, öğrenci ve velilerin eğitim desteği alabileceği bir diğer banka ise Fibabank’tır. Siz de okul masrafları için dilediğiniz vadede eğitim kredisi alabilir ve ayrıca aylık 1,25% faiz oranından da yararlanabilirsiniz. Kredi tutarı 20.000 TL olan, 36 vade (ay) ile %1,25 faiz oranı uygulanır.

Hemen başvurmak için OKUL yazıp boşluk bırakarak T.C. Kimlik numaranız ile birlikte 3422’ye SMS gönderebilir ya da size en yakın Fibabank şubesine gidip başvuruda bulunabilirisiniz.

Ziraat Eğitim Kredisi

Öğrencilerin her türlü okul, üniversite, kurs ya da dershane gideri finansmanı için size özel eğitim kredisi sunan Ziraat Bankası, 60 aya kadar vade imkânı sayesinde ihtiyaçlarınız için geleceğinize ara vermenize gerek yok. En düşük faizle eğitim kredisi veren bankalar arasındaki % 1.53 faiz oranıyla bu mümkün.

Gerekenler

 • Başvuru Formu,
 • Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi veya pasaport,
 • Kişinin çalışma durumuna göre gelir belgesi,
 • Eğitime ilişkin belgeler ve fatura,
 • Şubece istenebilecek diğer belgeler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.