DOLAR 8,56100.07%
EURO 10,11700.03%
STERLIN 11,85080.05%
ALTIN 494,650,09
BIST 1.349,11-0.18%
BITCOIN 3229718,55%
İstanbul
28°

AÇIK

03 59

İMSAK'A KALAN SÜRE

Bankaların Hesap İşletim Ücretleri 2021

Bankaların Hesap İşletim Ücretleri 2021

Bankaların vadesiz hesap müşterilerinden yıllık olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Hesap işletim ücretini hemen hemen şubesi olan bütün bankalar almaktadır. Bankaların güncel olarak ne kadar hesap işletim ücreti aldıklarını haberimizde yer verdik.

ABONE OL
23 Temmuz 2021 10:36
Bankaların Hesap İşletim Ücretleri 2021
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bankaların vadesiz hesap müşterilerinden yıllık olarak hesap işletim ücreti almaktadır. Hesap işletim ücretini hemen hemen şubesi olan bütün bankalar almaktadır. Bankaların güncel olarak ne kadar hesap işletim ücreti aldıklarını haberimizde yer verdik.

Tüm bankaların vadesiz hesap müşterilerinden yıllık olarak aldığı ücrete hesap işletim ücreti adı verilmektedir. Hesap işletim ücretleri hemen hemen şubesi olan tüm bankalardan alınmaktadır. Bu ücreti almayan şubesiz bankalar vardır. Bunlar Enpara.com, Garantione ve Cepteteb gibi bankalardır. Şubesiz bankacılık oldukları için ve müşterileri bu banka işlemlerine teşvik ettikleri için bu bankalar hesap işletim ücreti uygulamazlar. Ama çalıştığınız bankalardan ve vadesiz hesabınız olan diğer bankalardan hesap işletim ücretleri alınmaktadır. Bankalar bu ücreti aydan aya, üç aydan aya ve ya yıllık olarak tahsil etmektedirler. Her bankanın çalışma prensibi farklıdır. Bu yüzden aşağıda vereceğimiz bankaları inceleyerek hesap işletim ücretleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Güncel Hesap İşletim Ücretleri ?

Son dönemlerde her müşterinin sıkıntı çektiği bu hesap işletim ücretlerinden istemeseniz de ödemek zorunda kalıyorsunuz. Bankalar bunun için size kolay ödeme yöntemleri sunarak bu paraları istemektedirler. İsterseniz en çok tercih edilen bankaların hesap işletim ücretlerine bakalım.

 • Alternatif Bank (A BANK) : Bu bankanın hesap işletim ücreti yıllık olarak 82 lira 36 kuruş olarak belirlenmiştir. Banka sizden bu parayı bir kerede almamaktadır. 3 ayda bir ödeme isteyen bankaya borcunuzu 3 taksitte ödeyeceksiniz. Bu da 3 aydan aya 20 lira 59 kuruş olarak ödenecektir.
 • Akbank: Ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan biri olan Akbank’ta hesap işletim ücreti  132 lira 60 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu tutarı ödemeniz için Akbank size 6 ayda bir ödeme hazırlamıştır. 66 lira 30 kuruş olarak 6 ayda bir ödeme yaparak yıllık hesap işletim ücretini ödemiş olursunuz.
 • Denizbank: Denizbank hesap işletim ücreti ise 138 lira 96 kuruş olarak belirtilmiştir. Bu parayı aydan aya 11 lira 58 kuruş olarak ödemektesiniz. Yıllık hesap işletim ücretini her yıl ödemektesiniz.
 • QNB Finansbank: Bu bankanın hesap işletim ücreti ise 153 lira olarak belirlenmiştir. Bu ödemeyi üç ayda bir 38 lira 25 kuruş olarak ödeyeceksiniz. Hesabınızda paranız olduğunda bu paralar otomatik olarak kesilecektir.
 • Garanti Bankası: Bu bankanın hesap işletim ücreti 134 lira 44 kuruş olarak belirlenmiştir. Bu parayı banka sizden yılda iki kere tahsil edecektir. 67 lira 22 kuruş ödemenizi yılın istediğiniz zamanında yapabilirsiniz.
 • HSBC: Bu banka aylık olarak sizden hesap işletim ücreti almaktadır. Buda hesabınızda para varsa otomatik olarak 10 lira 70 kuruş kesilecektir. Yıllık ücret ise 128 lira 40 kuruş olarak bilinmektedir.
 • ING Bank: Bu bankanın yıllık hesap işletim ücreti 128 TL’dir. Bu ödemeyi aylık olarak 10 lira 70 kuruş hesabınızdan kesilerek ödenecektir.
 • Odeabank : Odeabank hesap işletim ücreti yıllık olarak 88 liradır. Üç ayda bir 22 lira olarak ödeme yapacağınız bu ücreti hesabınızda para olması durumunda otomatik olarak kesilecektir.
 • Vakıfbank : Kamu bankalarında hesap işletim ücretleri özel bankalara göre daha düşük olduğunu görmekteyiz. Aylık olarak istenen hesap işletim ücreti 8 lira olarak belirlenmiştir. Buda yıllık olarak 96 lira olarak ödenmektedir.
 • Ziraat Bankası : 4 ayda bir 20 lira alınan hesap işletim ücreti senelik 80 lira olarak bilinmektedir. Bu paraları hesabınızda para olması durumunda otomatik olarak kesilecektir.
 • İş Bankası : İş bankası hesap işletim ücretlendirmesinde yıllık olarak 108 olarak ödenmektedir. Banka bu parayı ödemenizi 6 ayda bir yaparak 54 lira olarak iki kere ödeme isteyecektir.
 • Yapı Kredi : Yapı Kredi bankası yıllık hesap ücreti 129 lira olarak bilinmektedir. 6 ayda bir ödemeli 64 lira 50 kuruş ödeme tahsil edilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.