DOLAR 8,46290.03%
EURO 10,0686-0.09%
STERLIN 11,8203-0.15%
ALTIN 496,74-0,08
BIST 1.391,642.27%
BITCOIN 338408-1,19%
İstanbul
30°

AÇIK

04 05

İMSAK'A KALAN SÜRE

ICP Coin ( Internet Computer ) Hakkında Herşey

ICP Coin ( Internet Computer ) Hakkında Herşey

Internet Computer , sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir.

ABONE OL
20 Haziran 2021 11:36
ICP Coin ( Internet Computer ) Hakkında Herşey
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ICP Coin hangi borsalarda alınır satılabilir?

Internet Computer  ile şu anda yapılan işlemler en büyük borsalar Binance, okex, Huobi Küresel, HitBTC, şeklindedir.

İnternet Bilgisayarı (ICP) nedir?

Internet Computer , sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciridir. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamasını ve verilerini ölçekleyen, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen ve depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri sağlayan bir blok zinciri bilgisayarı olan Bitcoin ve Ethereum’un yanı sıra üçüncü büyük blok zinciri yeniliğini temsil ediyor. Bunu mümkün kılarak, Internet Computer yazılımın tamamen yeniden tasavvur edilmesini sağlar – tokenize internet hizmetleri, pan-endüstri platformları, merkezi olmayan finansal sistemler ve hatta geleneksel kurumsal sistemler ve web siteleri oluşturmak için devrim niteliğinde yeni bir yol sağlar. Proje, Ekim 2016’da Dominic Williams tarafından kuruldu ve kripto topluluğundan kayda değer bir ilgi gördü. DFINITY, Andreessen Horowitz, Polychain Capital, SV Angel, Aspect Ventures, Electric Capital, ZeroEx, Scalar Capital ve Multicoin Capital gibi katkıda bulunanlardan ve birkaç önemli erken Ethereum destekçisinden toplam 121 milyon dolar topladı. 2018’de, 50.000’den fazla kayıt katılımcısı, bir airdropta ICP hizmet belirteçleri aldı. 18 Aralık 2020’de DFINITY, İnternet Bilgisayarının alfa ana ağını başlattı. 10 Mayıs 2021’de DFINITY, ademi merkeziyetçiliğe doğru son bir adımda İnternet Bilgisayarını kamuya açık hale getirdi. Bu önemli dönüm noktası, internetin artık merkezi olmayan bir küresel bilgisayar olarak işlev gördüğü anlamına gelir – İnternet Bilgisayarının tüm kaynak kodunun kamuya açık hale getirilmesi ve on binlerce topluluk üyesinin İnternet Bilgisayarını yönetmesine izin veren ICP yardımcı programı belirteci ile işaretlenmiştir. ağ.

Internet Computer (IC) Kurucusu Kimdir?

Dominic Williams, DFINITY’nin Kurucusu ve Baş Bilim İnsanıdır. Threshold Relay, Probabilistic Slot Consensus ve diğer yeni kripto tekniklerini icat etmekten sorumlu bir kripto teorisyeni, seri girişimci ve Bitcoin ve Ethereum teknik topluluklarının ilk üyesidir. Daha önce, girişim destekli kripto projeleri için bir kuluçka merkezi olan String Labs’ın Başkanı ve CTO’su, Mirror Labs’de DeFi’nin ilk öncüsü ve milyonlarca kullanıcıya yönelik bir MMO oyunu olan Fight My Monster’ın Kurucusu ve CEO’suydu. Ayrıca System7, Airdocs ve Smartdrivez gibi birçok startup kurdu. King’s College London’dan Bilgisayar Bilimleri Sınıfında 1. olarak mezun oldu.

DFINITY Vakfı nedir?

Internet Computer , İsviçre’nin Zürih kentinde bulunan, dünyanın en iyi kriptograflarından ve dağıtılmış sistemler ve programlama dili uzmanlarından oluşan, yaklaşık 100.000 akademik alıntı ve toplu olarak 200 patentten oluşan kar amacı gütmeyen bir bilimsel araştırma kuruluşu olan DFINITY Vakfı tarafından kuluçkalandı ve başlatıldı. DFINITY’deki önemli teknoloji uzmanları şunları içerir: * Jan Camenisch, PhD (Araştırma Başkan Yardımcısı) – dünyaca ünlü kriptograf ve gizlilik araştırmacısı, 19 yıl boyunca IBM’in Kriptografi / Araştırma departmanını yönetti * Andreas Rossberg, PhD (Baş Mühendis ve Araştırmacı) – ortak yaratıcı WebAssembly ve Google Chrome V8 motoru için eski ekip lideri * Ben Lynn, PhD (Kıdemli Personel Mühendisi ve Araştırmacı) – dünyaca ünlü kriptograf ve Google Mühendisi, Ethereum 2.0’da kullanılan anahtar imza sistemi olan BLS kriptografisindeki “L” * Jens Groth, PhD (Baş Araştırmacı) – etkileşimli olmayan sıfır bilgi kanıtlarına öncülük etmesiyle tanınan dünyaca ünlü kriptograf * Timo Hanke, PhD (Baş Araştırmacı) – Bitcoin madenciliği için kanıtlanmış birkaç algoritmik optimizasyondan biri olan AsicBoost’un yaratıcısı * Paul Liu, PhD (Personel Mühendisi) – Intel’in Haskell derleyicisinin mimarlığını yaptı ve doktora derecesini Haskell’in kilit tasarımcılarından Paul Hudak’tan aldı * Johan Georg Granström, PhD (Mühendislik Direktörü) – eski Sr Staff Softwa Google’da YouTube sistem altyapısını ölçeklendirmekten sorumlu mühendis 10 Mayıs 2021’de halka açıldıktan sonra, DFINITY Vakfı artık İnternet Bilgisayar ağını iyileştirmeye ve sürdürmeye kendini adamış birçok kuruluştan biri olacak.

Internet Computer (ICP COin) Benzersiz Kılan Nedir?

İnternet Bilgisayarının amacı, halka açık interneti genişletmektir, böylece aynı zamanda dünyanın bilgi işlem platformu olabilir. Bugün internet, herkesi ve her şeyi birbirine bağlayan bir ağdır, ancak şu anda sistemler ve hizmetler özel altyapıdan yürütülmektedir. İnternet Bilgisayarının arkasındaki bilimsel atılım, yeni Konsensüs, Etkileşimsiz Dağıtılmış Anahtar Üretimi (NI-DKG), Ağ Sinir Sistemi (NNS), İnternet Kimliği gibi düzinelerce ileri teknolojiyi kapsayan Zincir Anahtar Teknolojisidir. Zincir Anahtar Teknolojisi İnternet Bilgisayarını oluşturan düğümleri düzenleyen bir dizi şifreleme protokolünden oluşur. İnternet Bilgisayarının arkasındaki temel atılımlardan biridir ve tek bir ortak anahtara sahip olmasını sağlar. Bu çok büyük bir avantajdır çünkü akıllı saatler ve cep telefonları da dahil olmak üzere herhangi bir cihazın İnternet Bilgisayarından eserlerin gerçekliğini doğrulamasını sağlar. Buna karşılık, geleneksel blok zincirler için bu mümkün değildir. Tek ortak anahtar, buzdağının sadece görünen kısmıdır: Zincir Anahtar Teknolojisi, İnternet Bilgisayarını çalıştıran ve çalışmasını mümkün kılan motordur. Ağı sonsuza kadar ölçeklendirmek için yeni alt ağlar oluşturmak için yeni düğümler eklemeye izin verir; arızalı veya çökmüş düğümleri hiç durmadan yenileriyle değiştirmek; içinde çok fazla düğüm başarısız olsa bile alt ağları canlandırmak; ve İnternet Bilgisayar Protokolünü sorunsuz bir şekilde yükselterek ağın hataları düzeltmesini ve yeni özellikler eklemesini sağlar. DFINITY Ar-Ge ekibi, etkileşimli olmayan yeni bir anahtar yeniden paylaşım protokolü icat etti. Eski imzalayanların her birinin, yeni imzalayanlara yalnızca tek bir mesaj yayınlaması gerekir. Bunun güvenli bir şekilde yapılmasını sağlamak için, ileri gizlilikle şifreleme ve etkileşimli olmayan sıfır bilgi kanıtları dahil olmak üzere gelişmiş şifrelemeden birçok kavram kullanılır. Etkileşimli olmadığı için, anahtar yeniden paylaşım protokolünün çalışma şekli, zaman uyumsuz bir ortam için idealdir ve faydaları arasında anahtar koruma yer alır. Bir alt ağın ömrü boyunca, tek bir ortak anahtar tarafından bilinir ve İnternet Bilgisayarındaki diğer tarafların değişen ortak anahtarları takip etmesi gerekmez.

Internet Computer Ağında Düğümleri Kim Çalıştırır?

10 Mayıs 2021’de Genesis’te, İnternet Bilgisayarı, Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da bulunan ve 1.300 düğüm çalıştıran 48 bağımsız veri merkezi tarafından destekleniyor. Ağ, yeni nesil mega Dapp’leri desteklemek için katlanarak büyümeye devam edecek, yıl sonuna kadar 4.300 düğüm çalıştıran 123 veri merkezi ve on yıl boyunca devam eden binayı desteklemek için milyonlarca düğüm çalıştıran binlerce veri merkezi ile. Açık İnternet. Daha da önemlisi, herkes bir düğüm sağlayıcı olabilir, ilgili taraflar Ağ Sinir Sistemine (NNS) bir Veri Merkezi Kimliği (DCID) için başvurabilir, özel makine düğümleri satın alabilir, ICP protokolünü kurabilir ve İnternet Bilgisayar ağına bağlanabilir.

Internet Computer (ICP) Ağı Ne Kadar Hızlı?

Zincir Anahtar Teknolojisi adı verilen bilimsel buluş, İnternet Bilgisayarının web hızında çalışmasına izin verir – burada sorgu çağrıları milisaniyeler içinde yürütülür ve güncelleme çağrılarının tamamlanması 1-2 saniye sürer. Daha da önemlisi, Genesis’te, İnternet Bilgisayarı saniyede 2.5 blok (bps) blok hızına sahip olacak, ardından hızla endüstri lideri 10.3 bps bps’ye ve yıl sonuna kadar ~1.000 bps’ye ulaşacak. Reddit’in İnternet Bilgisayarında açık bir sürümünün çalıştırılması durumunda, bir kullanıcı forumda gezinirken, barındırılan içeriğin özelleştirilmiş görünümleri formüle edilecek ve bir saniyede milisaniyeler içinde çalışan sorgu çağrılarının yürütülmesiyle web tarayıcılarına sunulacaktır. yakındaki düğüm, harika bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ancak bir kullanıcı ara sıra bir gönderi yapmak veya bir gönderinin yazarına bir jeton ipucu vermek istediğinde, bu 1-2 saniye sürecek güncelleme çağrılarını içerir.

ICP Simgesi Ne Yapar?

ICP, ağda üç önemli rol oynayan yerel yardımcı program belirteçleridir:

 • Ağ Yönetimini Kolaylaştırma: ICP belirteçleri, ekonomik ödüller kazanabilecekleri oylama yoluyla ağ yönetimine katılan nöronlar oluşturmak için kilitlenebilir.
 • Hesaplama için Döngülerin Üretimi: ICP, döngülere dönüştürülebilen bir kaynak değer deposu sağlar; Kullanıldığında yakılan yakıtın rolündeki güç hesaplaması. NNS, ICP’yi değişken bir oranda döngülere dönüştürür, bu nedenle ağ kullanıcılarının her zaman yaklaşık olarak sabit maliyetle yeni döngüler oluşturabilmelerini sağlamak için seçilir, böylece yakıt edinme maliyeti tahmin edilebilir olur.
 • Katılımcıların Ödüllendirilmesi: Ağ, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, ağın işlemesini sağlayan önemli roller üstlenenleri ödüllendirmek ve teşvik etmek için yeni ICP’yi basar: a) yönetime katılanlara oylama ödüllerinin sağlanması, b) oylama ödüllerinin sağlanması; ağı barındıran düğüm makinelerini işletenlere ve c) diğer çeşitli faaliyetlere.

Döngüler Ne Yapar?

Yakıt rolünde güç hesaplamasını çevrimler. Ayrıca, değerleri zamanla doğal olarak değişecek olan ICP ile çelişen uzun vadede sabit bir değere sahiptirler. Ayrıca Döngüler, Uluslararası Para Fonu tarafından tanımlanan mantıksal bir para birimi olan SDR’ye sabitlenecek ve 1 SDR değerinde ICP, güç hesaplamasında tam olarak bir trilyon Döngüye dönüştürülebilir.

Nöronlar Ne Yapar?

Bir nöron, ICP hizmet belirteçlerinin bir dengesini kilitler ve sahibinin, oylama ödülleri kazanabilecekleri ağ yönetimine katılmasını sağlar.

ICP Jetonlarının Doğal Alıcıları Kimlerdir?

 • Ağ yönetimine katılmak ve oylama ödülleri kazanmak isteyen Token Sahipleri
 • Hesaplama için ödeme yapmak için ICP belirteçlerini Döngülere dönüştürmesi gereken geliştiriciler

ICP Token Arzı ve Tokenomik?

Genesis’te 469.213.710 ICP jetonu olacak. Dolaşımdaki arz, pazarın dinamiklerine bağlıdır. Ancak Genesis’te %26 olduğu tahmin edilmektedir. Genesis İlk Durum Simgesi Tahsisleri

 • Erken katkıda bulunanlar: %9,50
 • Tohum bağışı: %24,72
 • Stratejik: %7.00
 • Ön satış: %4.96
 • Stratejik ortaklıklar: %3.79
 • Topluluk airdropu: %0,80
 • İlk topluluk ve geliştirici hibeleri: %0,48
 • Düğüm operatörleri: %0.22
 • İnternet Bilgisayar Derneği: %4,26
 • Ekip üyeleri: %18.00
 • Danışmanlar ve diğer üçüncü taraf token sahipleri: %2,40
 • DFINITY Vakfı: %23,86

Internet Computer Ağı Sinir Sistemi Oylama İçin Nasıl Çalışır?

NNS, teklifleri alarak ve nöronların oylama faaliyetine dayalı olarak bunları benimsemeye veya reddetmeye karar vererek çalışır; Bu ağ katılımcılarının oluşturduğu. Nöronlar ayrıca katılımcılar tarafından yeni teklifler sunmak için kullanılır. Sunulduktan sonra, teklifler kabul edilir veya reddedilir; bu, nöronların toplamının nasıl oy kullandığına bağlı olarak hemen veya biraz gecikmeden sonra gerçekleşebilir.

Internet Computer Kimler Listeleyebilir?

Coinbase, Huobi ve OKEx, İnternet Bilgisayarı 10 Mayıs’ta Çin Saati ile 9AM PT / 11 Mayıs 12AM Çin Saati’nde başlatıldığında İnternet Bilgisayarı yardımcı program belirteçlerini (ICP) listeleyeceklerini duyurdular.

İnternet Ekosisteminde Öne Çıkan Projeler Nelerdir?

İnternet Bilgisayarı, birkaç yüksek profilli girişimci ve üzerine inşa edilen uygulamalarla piyasaya sürüldü. Bunlar şunları içerir:

DeFi

 • Enso Finance – 5 milyon dolar toplayan merkezi olmayan borsa
 • Tacen – 2.5 milyon dolar toplayan yüksek performanslı vesayetsiz bir borsa
 • SailFish – Finansal hizmetleri açmak için bir ağ geçidi

Sosyal

 • Distrikt – Merkezi olmayan, profesyonel bir sosyal medya ağı. DFINITY tarafından Davos’ta WEF 2020’de tanıtılan ve şimdi piyasaya sürülen Open LinkedIn uygulamasıdır.
 • OpenChat – Standart sohbet uygulamanızın büyük bir teknoloji şirketine ait olmayan açık versiyonu
 • CanCan – İnternet Bilgisayarının ölçeklenebilirliğini ve gücünü gösteren açık bir TikTok sürümü
 • Kapsül – Sansürden korunan merkezi olmayan bir sosyal medya platformu, 1,5 milyon dolar topladı

altyapı

 • Fleek – Açık web sitelerinin ve uygulamaların kolayca oluşturulmasını sağlar. Halihazırda Pan-Endüstri Platformlarını çalıştıran 14.000 web sitesi
 • Origyn – Lüks saatlerden başlayarak lüks malların kaynağını takip etmek için bir pan-endüstri platformu

ICP Coin Nereden Satın Alınır ?

Bu kripto para birimini dünyanın en güvenilir borsalarından biri olan binance üzerinden satın almak için buraya tıklayın

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.