DOLAR 8,8225-0.52%
EURO 10,3317-1.01%
STERLIN 12,1064-0.51%
ALTIN 496,59-0,48
BIST 1.391,740.51%
BITCOIN 383247-0,87%
İstanbul
21°

AÇIK

02 00

YATSI'YA KALAN SÜRE

Öğrenciye kredi veren bankalar 2021

Öğrenciye kredi veren bankalar 2021

Öğrenciye kredi veren bankalar gerekli eğitim masrafları gerekse kişisel ihtiyaçlar nedeniyle pek çok öğrenci tarafından en çok aranan konular arasında yer alıyor.  Pek çok banka eğitim kredisi adı altında öğrenciye kredi veren bankalar grubuna dahil olmak için çeşitli kampanyalar düzenliyor. 

ABONE OL
22 Haziran 2021 13:46
Öğrenciye kredi veren bankalar 2021
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde en ufak bir borç ihtiyacı için bile bankaların kapısını çalar hale geldik,  genç nüfusun oldukça yüksek sayıda olması  aynı zamanda öğrenci sayısının da çok fazla olması,  öğrenciye kredi veren bankaların ciddi oranda talep görmesine neden oluyor. Peki öğrenciye kredi veren bankalar hangi evrakları istiyorlar, hangi belgeler ile hangi öğrenciler ne kadar kredi alabilir.  Tüm detayları bu yazımızda sizler için hazırladık.

 Öğrenciler kredi alabilir mi

En çok yanıt bekleyen soruların bir sırasında yer alan bu konu kesin ve net bir cevap ile evet şeklinde yanıtlanır.  Kamu ve özel bankaların pek çoğu öğrenciler için kredi veriyor.

 2021 yılında öğrenciye kredi veren bankalar

Öncelikle bilmeniz gereken, öğrenciler gelir belgesiz kredi sınıfında değerlendirilerek, kredi ihtiyaçlarına yanıt verildi iyidir.  1 ve en önemli şart kredi notunun iyi olması öğrencilerin bu kampanyalara başvurmaları için gereklidir.  Eğer herhangi bir risk taşımayan kredi puanı grubunda iseniz gelir belgesi ya da kefil olmadan kredi çekebilirsiniz.  Üniversite öğrencilerine kredi veren bankalar arasında,  ziraat,  İş bankası,  vakıfbank,  deniz denizbank,  yapı  kredi bankası,  odeabank gibi pek çok banka yer alıyor.

 Eğitim kredisi nasıl alınır

Bankalar temel olarak vereceği krediyi geri alabilmek üzerine incelediği kriterler ile öğrencilere kredi vermektedirler.  Risk grubunda yer almayan öğrenciler,  kredi sicili ve kredi notu gibi kriterler göz önünde bulundurularak kredi kullanabilir.  Üniversite öğrencilerinin kredi çekebilmesi için sicil notu ndan sonra,  varsa aylık gelir belgesi , eğitim belgesi,  nüfus cüzdanı,  varsa kefil,  yoksa ipotek gösterilebilecek mallar ve tapuları bu başvuru için gereklidir.  Üzerinize tapusu ya da tescil belgesi olmayan mal varlığınız yok ise daha doğrusu herhangi bir teminatımız yok ise kredi çekmeniz teknik olarak mümkün olmayabilir.  Tüm bunlar olsa bile kredi notu en önemli kriter olarak karşımıza çıkacaktır.

 Ziraat bankası öğrenciye kredi kampanyaları

Ziraat bankası’nın öğrenci paketinde 60 aya varan taksit ve uygun faiz oranları ile kredi seçenekleri yer almaktadır.  Eğitim kredisi adı altında yer alan bu paket kurs masrafları, ders dershane  ücretleri, ve üniversite eğitiminin diğer giderleri için verilmektedir.

Vakıfbank öğrenciye kredi kampanyaları

Öğrenci kredisi adı altında müşterilerine sunulan paket, milli eğitim bakanlığı tarafından onaylı kurs lisans, yüksek lisans ve doktora okuyan üniversite öğrencileri için yüzde 1.20 den başlayan faiz oranları ile 40.000 liraya kadar öğrenci kredisi verilmektedir. Bu şartları taşıyan öğrenciler vakıfbank üzerinden kredi kullanabilirler.

Yapı kredi bankası öğrenciye kredi kampanyaları

Eğitim kredisi adı altında yapı kredi bünyesinde bulunan paket ülkemizde eğitime en çok desteği sunan paketler arasında yer almaktadır.  50.000 türk lirasına kadar ve 60 ay taksit seçeneği ile öğrencilere kredi veren yapı kredi bankası, başvuruları şubeden ya da internet şubesinden kabul etmektedir.

Garanti bankası öğrenciye kredi kampanyaları

Garanti bankası’nın sunmuş olduğu paket içerisinde maksimum 48 ay vade ve 25 bin türk lirası kredi opsiyonu uygun faiz oranları ile sunulmaktadır.  Özellikle eğitim masraflarını karşılamak isteyen veli ya da öğrenciler garanti bankası şubelerinden gerekli başvuru yapabilirler.

İş bankası öğrenci kredisi kampanyaları

2021 yılında İş bankası öğrenci kredileri 48 ay vade ve uygun faiz seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır.  Öğrenci kayıt belgesi, okul masraflarını gösterir evrak, ve nüfus cüzdanı ile �ş bankası şubelerinden gerekli başvuru yapılabilir. İş bankası’nın sunmuş olduğu bu opsiyon karşılığında alacağınız kredi okul hesabına ya da nakit olarak size ödenecek şekilde kullanılabilmektedir. Başvuru için gerekli belgeler arasında nüfus cüzdanı, öğrenci belgesi,  başvuru formu, gelir durumunu gösterir belge, ve kredi’nin kullanılacağı eğitim bedelini gösterir belge gereklidir.

 Denizbank öğrenci kredisi kampanyaları

Eğitim kredisi adı altında sunulan paket içerisinde yüzde 1.40 dan başlayan faiz oranları ve 60 ay vade seçeneği bulunmaktadır.  Benzer evraklar hemen hemen tüm bankalar için geçerlidir.  Tüm bankalarda farklı olan tek evrağın başvuru formu olduğunu söylemek sanırım hatalı olmaz.  Denizbank ek olarak ikametgah belgesi ve varsa kurs eğitim giderleri için gider miktarını gösterir belge gereklidir.

 Odeabank öğrenci kredisi kampanyaları

Türkiye piyasasına her ne kadar yeni giren bir banka olsa da odeabank kredi seçenekleri arasında da eğitim kredisi bulunmaktadır.  Aylık 20 bin türk lirasına kadar kredi desteği veren banka, aynı zamanda eğitim desteğini de sürdürmekte  ve kredi paketini 60 ay vade opsiyonu ile sunmaktadır.

Fibabanka eğitim kredisi paketleri

Fibabanka eğitim ve öğretim desteği veren 60 ay vade ve yüzde 1.25 faiz seçeneği ile müşterilerine eğitim kredisi sunan bir diğer bankadır.  Özellikle başvurunun kolaylığı tercih edilenler arasında da fibabanka yı üst sıralarda tutmaktadır.  Okul yazıp boşluk bırakarak kimlik numaranızı ekleyip 3422 sms olarak gönderdiğiniz başvuru şekli günümüz şartlarında pek çok öğrenci tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Alternatif bank eğitim kredisi

Öğrenciler için kredi veren bankalar arasında yer alan alternatif bank 40 bin türk lirasına kadar yüzde 1.39 faiz seçeneğini 60 ay vade ile desteklemektedir. Uygulanan faiz oranı, vade seçeneği, ve kredi miktarı göz önüne alındığında, bu kategorideki en yüksek teklif, en düşük faiz, ve yine en yüksek kredi miktarını sunan nadir bankalardan bir tanesidir.

Şekerbank öğrenci kredisi kampanyaları.

Eğitim kredisi başvurusunu yapabileceğiniz şekerbank üzerinizde kayıtlı yeriniz var ise 120 aya kadar vade seçeneği sunmakta, ve buna bağlı olarak da kredi miktarı esnek olarak uygulanmaktadır.

Halkbank öğrenci kredisi kampanyaları

Halkbank olarak eğitim kredi kampanyası 100.000 TL’ye kadar 36 ay vadeli kullandırılmaktadır

Baz alınmasını gereken faiz oranları ise aşağıdaki gibidir.

 İhtiyaç Kredilerinde %1,58’den,

  • Taşıt Kredilerinde %1,54’den
  • Konut Kredilerinde %1,38’den başlayan faiz oranları uygulanmaktadır.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.