DOLAR 8,56060.04%
EURO 10,1096-0.03%
STERLIN 11,8439-0.01%
ALTIN 494,650,08
BIST 1.349,11-0.18%
BITCOIN 3173267,43%
İstanbul
28°

AÇIK

03 59

İMSAK'A KALAN SÜRE

En Güncel 9. 10. 11 ve 12. sınıflar E-Okul takdir teşekkür hesaplama ekranı

En Güncel 9. 10. 11 ve 12. sınıflar E-Okul takdir teşekkür hesaplama ekranı

Okulların kapanmasına çok bir süre kala 9 10 11 ve 12. sınıf takdir ve teşekkür hesaplamaları tüm öğrenciler tarafından en çok aranan konular arasında yer alıyor. Peki matematiksel olarak takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılıyor, bu sene takdir ve teşekkür alabilir misiniz puanınız yeterli mi? hemen kendi hesabımızı yaparak siz de takdir teşekkür alma puanlarını belirleyin.

ABONE OL
16 Haziran 2021 19:01
En Güncel 9. 10. 11 ve 12. sınıflar E-Okul takdir teşekkür hesaplama ekranı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Okulların kapanmasına çok bir süre kala 9 10 11 ve 12. sınıf takdir ve teşekkür hesaplamaları tüm öğrenciler tarafından en çok aranan konular arasında yer alıyor.  Peki matematiksel olarak takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılıyor,  bu sene takdir ve teşekkür alabilir misiniz puanınız yeterli mi?  hemen kendi hesabımızı yaparak siz de takdir teşekkür alma puanlarını belirleyin.

Karneler ne zaman verilecek?

Mektepler Millî Eğitim Bakanlığı’in aldığı karara göre 2 Temmuz tarihinde kapanacak. İkinci yarıyıl karneleri ise 18 Haziran tarihinde yayınlanacak. Karneler ve dokümanlar internette talebe ve velilerin ulaşımına açılacak. Bunun yanı gizeme isteyenler karnelerini mekteplerden alabilecek.

Takdir-Teşekkür hesaplama 

Özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen talebeler, anekdot ortalamasını karşılaması halinde belge alırken, anekdot ortalaması yeterli olsa da devamsızlıktan kalan talebeler belge alamayacaklar. 1 Ekim tarihinde yayınlanan yönetmeliğe göre;

Mektep talebe ödül ve disiplin heyeti, derslerdeki gayret ve zaferleriyle üstünlük gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen, tüm derslerden başarılı olan, yarıyıl puanlarının ağırlıklı ortalaması 70,00 deri alt olmayan ve tutum puanı 100 olan talebelerden;

a) 70,00-84,99 arasındakileri teşekkür belgesi,

b) 85,00 ve daha yukarı olanları takdir belgesi,

c) Ortaöğrenim süresince en az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alanları üstün başarı belgesi ile ödüllendirir.

Devamsızlık süresi özürsüz 10 gün, toplamda 30 günü geçen öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılacak ve durumları yazılı olarak velilerine gönderilecek.

Karne notu nasıl belirlenir?

Anekdot ortalamasını hesaplamak isteyenler bu harekâtı nasıl yapacağını merak ediyor. Öncelikle 1. imtihan puanının ve 2. imtihan puanının ve var ise 3. imtihan puanının bir araya gelmesi ile beraber çıkan netice, toplam imtihan rakamına dağılınır. Ders başına çıkan anekdot ortalamaları bir araya gelir ve çıkan anekdot ortalaması, o yarıyılda kaç ders alındı ise o rakama dağılınır. Bu operasyon asıllaştırılarak yarıyıl karne anekdotu bulunmuş olur. İlkokul ve ortaokul karne anekdotlarının tanımlanmasında bu yıl imtihan faal olmayacak. Surat surata uygulanan imtihanlar ise geçerli sayılmayacak. Yapılan açıklamada, ilkokul 4. sınıflar ve ortaokul ve imam hatip ortaokullarında birinci yarıyılda yapılan imtihanlar karnelere ilave edilmeyecek. Ancak, puanların karneye dahil edilmesini isteyenler mektep müdürlüklerinden bu mevzu hakkında arzda bulunabilecekler. Bunların yanı gizeme, salgın sebebiyle ulus sıhhatini gözetmek emeli ile ilkokul ve ortaokullarda eğitim-öğretim senesinde karne basımı ve dağıtımı olmayacak. Karneler elektronik etrafta ulaşıma açılacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.