DOLAR 8,4555-0.02%
EURO 10,0622-0.15%
STERLIN 11,8155-0.19%
ALTIN 496,81-0,06
BIST 1.391,642.27%
BITCOIN 3379860,08%
İstanbul
30°

AÇIK

13 16

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Gerekli Evraklar Nelerdir?

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Gerekli Evraklar Nelerdir?

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Gerekli Evraklar Nelerdir sorularına yanıt arayanlar için tüm detayları listeledik.

ABONE OL
12 Haziran 2021 15:49
PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Gerekli Evraklar Nelerdir?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Gerekli Evraklar Nelerdir sorularına yanıt arayanlar için tüm detayları listeledik.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredi, acil olarak nakit gereksinimi bulunan şahıslara verilmektedir. Bu kredi, tamamen faizsiz ve kefilsiz bir biçimde sunulmaktadır. Bu kredi, emeklilere verilmektedir. Emekli olan ve ücretlerini Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü’den alan şahıslar bu krediden yararlanabilmektedir.

Ancak Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisinden yararlanmak için uygulanması gereken bir hayli adım bulunmaktadır. Müracaat koşullarını taşımayan şahıslar bu krediden yararlanamamaktadır. Bu kredi yalnızca emeklilere verilmekte ve bu nedenle emekli kredisi olarak nitelendirilmektedir. Emeklilerin krediden yararlanabilmeleri için öncelikle müracaat yapmaları gerekir. Yazımızda Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredi müracaatı nasıl yapılır, kimler alabilir ve eşi suallerinizi sizin için yanıtladık.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisine nasıl müracaat etilir

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kredisi Müracaat Koşulları Nelerdir?
Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi, faizsiz ve kefilsiz gereksinim kredisidir. Bu kredi, Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışanlarına ve emeklilere verilmektedir. Fertlerin bu krediden yararlanabilmesi için belli koşullarına yerine getirmesi gerekmektedir. Herkes bu krediye müracaat etse de onay alamamaktadır. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi müracaat koşulları ise şu biçimdedir;

T.C. yurttaşı olmak
Ödenmemiş kredisi ve borcu bulunmamak
Kumpaslı kazanç beyanlarında bulunmak
Aylık hasılatın yarısının kredi taksitine yetebilmesi
Ücreti Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü üzerinden sürüklemek ya da Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü çalışanı olmak
Emeklilerde hayat sigortasına sahip olmak
18 ile 80 yaş aralığında olmak

Yukarıdaki koşulları taşımayan şahıslar Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisinden yararlanamamaktadır. Bu nedenle bu koşulların tamamen yerine getirilmesi gerekmektedir. Emekli ücretini başka bir bankadan alan emekliler, ücretlerini Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünden alabilmekte ve daha sonrasında bu krediye müracaat edebilmektedir.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kredisi Müracaatı

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi müracaatı öncelikle müracaat koşullarının yerine getirilmesi gerekmektedir. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kredi müracaat koşullarını bitiren şahıslar rastgele bir Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubesine ya da uyuşmalı banka şubelerine giderek kredi müracaatı yapabilmektedir.

Müracaat esnasında emekli ücretinin Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğünden alınması ve kredi müracaatı yapmak isteyen bireyin kimliğinin yanında olması koşuldur. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredi müracaatı yaparken dikkat etkeniz gereken noktalar ise şu biçimdedir;

Öncelik olarak müracaat sırasında şahısın kendisinin yanında kimliği ile Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü şubesine gitmesi gerekmektedir. Vekaletname ve eş olanaklar yönünde kredi sürükleyebilmek ya da müracaat yapabilmek olası olmamaktadır.
Ayrıca Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi müracaatında değerlendirme Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından değil, banka tarafından yapılmaktadır.

Müracaatın onaylanmasının ardından krediden bırakılması vaziyetinde cayma hakkı ve zorunlu operasyonlar da uyuşmalı bankalar tarafından yapılmaktadır.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kredisinin Çekilebileceği Uyuşmalı Bankalar

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi için uyuşmalı bankalardan birini seçim edebilir ve kredi müracaatı yapabilirsiniz. Bununla beraber uyuşmalı bankaları seçim etkeniz vaziyetinde tüm kredi operasyonlarını müracaat yaptığınız banka tarafından yürütülmektedir. Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü ile uyuşmalı bankalar;

Aktifbank
Vakıfbank
Denizbank
ING Bankası
TEB
Yukarıyadaki bankalardan birini seçim ederek Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi müracaatı yapabilirsiniz. Müracaatınızın onaylanması vaziyetinde onaylanmış kredinizi Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Atmlerinden sürükleyebilir veya mobil uygulamadan başka bankalara havale edebilirsiniz.

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü Kredisi Faiz Oranları

Posta Ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü kredisi emeklilere faizsiz olarak verilmektedir. Ancak bu krediden yararlanmak isteyen öteki yurttaşlar için de belli faiz oranları bulunmaktadır. Faiz oranları ise şu biçimdedir;

3000₺ ile 5000₺ arası: %1,98
5000₺ ile 10000₺ arası: %1,65
10000₺ ile 20000₺ arası: %1,55
20000₺ ile 50000₺ arası: %1,49
Yukarıdaki faiz oranları kredi vadesine göre metamorfoz göstermemektedir. Faiz meblağı; kredi ölçüyü doğrulusunda tanımlanmaktadır. Kredi oranlarından haberdar olmak ve mevzuyla alakalı daha fazla bilgiye erişmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.