DOLAR 8,72260.03%
EURO 10,3546-0.44%
STERLIN 12,0616-0.86%
ALTIN 499,010,39
BIST 1.394,68-1.38%
BITCOIN 320444-5,27%
İstanbul
22°

HAFİF YAĞMUR

20 46

AKŞAM'A KALAN SÜRE

KDV ve kira stopaj indirimi uzatıldı

KDV ve kira stopaj indirimi uzatıldı

KDV indirimi ve kira stopaj oranlarındaki indirimler 31 Temmuz 2021 tarihine kadar uzatıldı.

ABONE OL
2 Haziran 2021 08:36
KDV ve kira stopaj indirimi uzatıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre Katma Değer Vergisi ve kira stopaj oranlarındaki indirim uygulamasının 2 ay daha uzatılmasına karar verildi.

Buna göre kira stopaj kesinti oranı yüzde 20 yerine 31 Temmuz 2021 tarihine kadar yüzde 10 olarak uygulanmaya devam edecek.

İşyeri kiralama hizmetlerinde KDV yüzde 18 yerine yüzde 8, konaklama hizmetlerinde KDV yüzde 8 yerine yüzde 1, yeme ve içme hizmetlerinde KDV yüzde 8 yerine yüzde 1, kuaförlük hizmetlerinde gibi işlerde KDV yüzde 18 yerine yüzde 8 olarak devam edecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.