DOLAR 8,4612-0.54%
EURO 10,27980.02%
STERLIN 11,9384-0.14%
ALTIN 500,360,23
BIST 1.441,33-0.24%
BITCOIN 4285423,78%
İstanbul
21°

AZ BULUTLU

02 00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ziraat GYO (#ZRGYO) halka arz ne zaman? Ziraat Gayrimenkul talep toplama tarihi ne zaman?

Ziraat GYO (#ZRGYO) halka arz ne zaman? Ziraat Gayrimenkul talep toplama tarihi ne zaman?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan haftalık bültende Ziraat Bankası iştiraki olan Ziraat Gayrimenkul'ün halka arz başvurusunun onaylandığı bildirildi.

ABONE OL
25 Nisan 2021 02:06
Ziraat GYO (#ZRGYO) halka arz ne zaman? Ziraat Gayrimenkul talep toplama tarihi ne zaman?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan haftalık bültende yatırımcıları sevindirecek haberler gelmeye devam ediyor

Bu hafta da Ziraat Bankası’nın iştiraki olan Ziraat Gayrimenkul’ün halka arz başvurusu onaylandı. Böylelikle bir çok yatırımcı “Ziraat Gayrimenkul halka arz ne zaman? Ziraat Gayrimenkul talep toplama tarihi ne zaman? Ziraat GYO (#ZRGYO) halka arz ne zaman? Ziraat GYO talep toplama tarihi ne zaman?” sorularına cevap aramaya başladı. İşte Ziraat Gayrimenkul halka arzında ki tüm detaylar..

Ziraat Gayrimenkul, mevcut 3.520.215.000 TL nominal değerli sermayesini 4.693.620.000 TL nominal değere yükseltiyor. Böylece sermaye artırımından doğacak olan 1.173.405.000 adet hisse senedi halka arz edilecek.

Ziraat Gayrimenkul’ü grup şirketlerinden olan Ziraat Yatırım halka arz edecek.

Ziraat GYO halka arz talep toplama fiyatı ne kadar?

Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yayınlanan haftalık bültende Ziraat GYO halka arzında 1.60 TL sabit fiyat üzerinden satışa sunulacağı belirtildi.

Ziraat GYO ne zaman halka arz edilecek?

Ziraat GYO halka arzında talep toplama tarihi olarak 28-29-30 Nisan tarihi belirlendi. Son 2 yılda ki en büyük halka arza hazırlanan Ziraat GYO’nun yoğun bir talep alacağı tahmin ediliyor.

Ziraat Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.  (Borsa Kodu: “ZRGYO”) payları 28-29-30 Nisan 2021 tarihlerinde 09:00-17:00 saatleri arasında Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş’nin konsorsiyum liderliğinde halka arz edilecektir.

Ziraat GYO eşit dağıtım mı oransal dağıtım mı?

Ziraat Gayrimenkul, SPK’ya sunduğu taslak izahnamesinde halka arz yöntemi olarak “Sabit Fiyat ile Talep Toplama” ve “En İyi Gayret Aracılığıyla” yapılacağını, dağıtım ise oransal dağıtım yöntemiyle gerçekleşeceğini belirtti.

HALKA ARZA DAİR ÖNEMLİ HUSUSLAR:

  •   Talep Türleri: Tüm yatırımcı grupları taleplerini; sadece talep adedi (miktarsal) olarak şeklinde iletebilirler.
  •   Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar ve Ziraat Finans Grubu Çalışanları için kabul edilebilecek talep miktarı üst sınırı: Yoktur.
  •   Halka arzda Yurt İçin Bireysel Yatırımcılara ve Ziraat Finans Grubu Çalışanları’na dağıtım, oransal dağıtım yöntemine göre yapılacaktır.
  •   Ziraat Finans Grubu Çalışanları tahsisatında sadece Ziraat Yatırım ve Ziraat Bankası üzerinden girilen talepler dikkate alınacaktır.
  •   Yurt İçi Bireysel Yatırımcılar ve Ziraat Finans Grubu Çalışanları nakit olarak başvuruda bulunabilecekleri gibi hesaplarındaki kıymetleri teminat göstererek de talepte bulunabilirler. Teminata kabul edilecek kıymetler aşağıdaki gibidir.

Halka Arz Teşviki: Geri Alım Taahhüdü

Ziraat GYO halka arzında, halka arz teşviki olarak T.C. Ziraat Bankası A.Ş. tarafından ”Geri Alım Taahhüdü” verilmektedir. Bu teşvik ile halka arzdan Ziraat GYO payı alan yatırımcılardan  payların borsada işlem görmeye başlamasından itibaren 33 gün (takvim günü) süre ile aralıksız ellerinde tutan yatırımcıların, talep etmeleri durumunda sahip oldukları payların tamamını T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’ne 1,63 TL fiyat üzerinden geri satma hakkı bulunmaktadır.

İptale konu olabilecek talepler

  • KKTC vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik yabancı uyruklular dışında kalan Yurt İçi Bireysel Yatırımcıların T.C. nosu içermeyen kayıtlar dağıtıma dahil edilmeyecektir.
  • Aynı aracı kurumdan aynı adres bildiren (10) ondan fazla yatırımcının olması halinde ilgili talepler kabul edilmeyecektir.

 Ziraat GYO ne zaman işlem görmeye başlayacak?

Dağıtım sonuçlarının kesinleşmesinden itibaren iki iş günü içerisinde kalan bakiye tutar üzerindeki blokaj iade edilecektir.

Hisse senetlerinin Ziraat Yatırım hesaplarına geçmesi ise 05 Mayıs 2021 tarihinde planlanmaktadır.

ZRGYO paylarının 6 Mayıs 2021 tarihinde Borsa’da işlem görmeye başlaması planlanmaktadır.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.