DOLAR 8,75400.21%
EURO 10,3906-0.29%
STERLIN 12,0890-0.81%
ALTIN 495,59-0,30
BIST 1.391,06-1.63%
BITCOIN 315507-3,98%
İstanbul
20°

HAFİF YAĞMUR

13 10

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Fitch, ülke görünümünden sonra bankaları da negatife çekti.

Fitch, ülke görünümünden sonra bankaları da negatife çekti.

ABONE OL
2 Eylül 2020 07:17
Fitch, ülke görünümünden sonra bankaları da negatife çekti.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fitch Ratings, Türkiye’nin ülke kredi notunun görünümünü durağandan negatife
indirmesini takiben, Türk bankalarının görünümlerinde de benzer bir harekete gitti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu’nun görünümlerini durağandan
negatife revize ettiği bankalar ve iştirakleri aşağıda yer alıyor:

Turkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankasi A.S. (Ziraat)
Turkiye Vakiflar Bankasi T.A.O. (Vakifbank)
Vakif Katilim Bankasi A.S. (Vakif Katilim)
Turkiye Sinai Kalkinma Bankasi A.S. (TSKB)
Turkiye Ihracat Kredi Bankasi A.S. (Turk Eximbank)
Turkiye Kalkinma Bankasi A.S. (TKYB)
Emlak Katilim Bankasi A.S. (Emlak Katilim)
Akbank T.A.S. (Akbank)
Turkiye Is Bankasi A.S. (Isbank)
Yapi ve Kredi Bankasi A.S. (YKB)
Turkiye Garanti Bankasi A.S. (Garanti BBVA)
Turk Ekonomi Bankasi
QNB Finansbank A.S.
ING Bank A.S.
Kuveyt Turk Katilim Bankasi
Alternatifbank A.S.
Turkiye Finans Katilim Bankasi
Burgan Bank A.S.
ICBC Turkey Bank A.S.
Denizbank A.S.
Ziraat Katilim Bankasi A.S.
Garanti Faktoring A.S.
Garanti Finansal Kiralama A.S.
QNB Finans Finansal Kiralama A.S.
QNB Finans Faktoring A.S.
Deniz Finansal Kiralama A.S.
Alternatif Finansal Kiralama AS
Ak Finansal Kiralama A.S.
Is Finansal Kiralama A.S.
Yapi Kredi Faktoring A.S.
Yapi Kredi Finansal Kiralama A.O.
Yapi Kredi Yatirim Menkul Degerler A.S.
TEB Finansman AS

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.